Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 sierpnia 2010, 17:22

autor: Sarge

Zapowiedziano pierwszy dodatek DLC rozwijający fabułę BioShocka 2

Wygląda na to, że po wydaniu dodatków DLC przeznaczonych dla rozgrywek wieloosobowych w grze BioShock 2 i jednym dodającym nowe misje-wyzwania, w końcu doczekamy się rozszerzenia skupiającego się tylko na przygodzie dla jednego gracza.

Wygląda na to, że po wydaniu dodatków DLC przeznaczonych dla rozgrywek wieloosobowych w grze BioShock 2 i jednym dodającym nowe misje-wyzwania, w końcu doczekamy się rozszerzenia skupiającego się tylko na przygodzie dla jednego gracza.

Firma 2K właśnie ogłosiła, że tej jesieni na PlayStation Network, Xbox Live Marketplace oraz Games for Windows Live Marketplace pojawi się do ściągnięcia Minerva’s Den. Będzie to pierwszy dodatek do drugiej części BioShocka, który rozbuduje dotychczas znane wątki o nową historię, którą ukończymy w trybie jednoosobowym.

Za sprawą Minerva’s Den wcielimy się w zupełnie nową postać, która połączyła swe siły ze znaną z pierwowzoru Brigid Tenenbaum. Dzięki temu odkryjemy kolejne tajemnice szefowej Rapture i dowiemy się paru nieznanych wcześniej szczegółów na temat historii tego podwodnego miasta. Autorzy obiecują opowieść o wysokim poziomie narracji przy zachowaniu odpowiednio dużej dawki rozgrywki.

Zapowiedziano pierwszy dodatek DLC rozwijający fabułę BioShocka 2 - ilustracja #1

Będziemy eksplorować nieznany wcześniej rejon nazwany Rapture Central Computing, w którym znajdziemy kolejne informacje na temat przeszłości założyciela tej metropolii. Zadaniem tego DLC jest wypełnić wszystkie luki fabularne, jakie pozostały po ukończeniu BioShocka 2.

Dostaniemy do dyspozycji zupełnie nowe rodzaje broni oraz plazmidów, a ulepszone latające roboty które mogliśmy hakować (Security Bots) będą teraz zamiast zwykłego karabinku maszynowego strzelać znacznie bardziej śmiercionośnymi rakietami. Spotkamy też nowe rodzaje przeciwników, w tym nie wykorzystywany wcześniej przez twórców rodzaj Big Daddy’ego.

Nie znamy choćby przybliżonych informacji na temat czasu potrzebnego na ukończenie tego rozszerzenia lub jego ceny. Już teraz można jednak z całą pewnością stwierdzić, że przyciągnie ono wszystkich fanów uniwersum, którzy z zapartym tchem śledzą jego fabułę. Dodatek odpowie na wiele pytań, wobec czego będzie łakomym kąskiem dla miłośników serii.