Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2009, 08:30

autor: Crash

Zapowiedź dodatku DLC do Borderlands

Borderlands jeszcze nie doczekało się swojej premiery, która nastąpi 30 października, a już zapowiedziano pierwszy dodatek tupu DLC. Jego nazwa brzmieć będzie The Zombie Island Of Dr. Ned, i jak sama nazwa wskazuje, umożliwi eksterminacje zombie.

Borderlands jeszcze nie doczekało się swojej premiery, a już zapowiedziano pierwszy dodatek tupu DLC. Jego nazwa brzmieć będzie The Zombie Island Of Dr. Ned, i jak sama nazwa wskazuje, umożliwi eksterminację zombie.

Passa zombie trwa w najlepsze, z czego skorzystać postanowili pracownicy Gearbox, urozmaicając swoje nadchodzące dzieło. W trakcie zabawy w ów dodatek, naszym zadaniem będzie udzielenie pomocy tytułowemu Dr. Ned, który na wskutek eksperymentu, zmienił część mieszkańców wyspy w żywe trupy. Poza nowymi przeciwnikami, w ręce gracza trafią również nowe przedmioty i misje do wykonania. Cena dodatku ustalona została na poziomie $10 i 800 MP (około 30zł).

Zapowiedź dodatku DLC do Borderlands - ilustracja #1

Premiera dodatku nastąpić powinna jeszcze w tym roku, na wszystkich docelowych platformach, tj.: PC, PS3 i Xbox 360. W przypadku tak rychłej premiery, nasuwają się dwa spostrzeżenia: albo prace nad dodatkiem trwają już od dawna i część z tak powstałych atrakcji mogłyby trafić do wersji podstawowej, albo deweloping ruszył dopiero od chwili uzyskania przez podstawową wersję gry statusu gold (co nastąpiło niespełna tydzień temu) i finalny produkt nie zasłuży na miano pełnoprawnego dodatku - wbrew temu co zapowiadają twórcy.

Premiera wersji podstawowej nastąpi jeszcze w tym miesiącu, 30 października. W przypadku wersji na komputery osobiste otrzymamy polskie napisy. Zarówno za dystrybucję na terenie Polski jak i lokalizację, odpowiadać będzie Cenega Poland.

Przypominamy również na koniec o wczorajszej inicjatywie studia Gearbox, które wypuściło kalkulator umiejętności, pozwalający na budowę i rozwój bohatera, na długo przed przystąpieniem do zabawy. Więcej szczegółów w tym miejscu.