Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 marca 2021, 13:10

autor: Entelarmer

Zmiany w Xbox Network - sieciowe free-to-play będą naprawdę za darmo

Trwają testy kolejnej aktualizacji platformy Xbox Network, a wraz z nią ważnej zmiany. Microsoft w końcu pozwoli grać w darmowe gry wieloosobowe bez aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold.

Przemianowanie Xbox Live na Xbox Network może być tylko czystą formalnością, ale na użytkowników czekają też ciekawsze zmiany. Wraz z nową aktualizacją osoby testujące wersje alfa platformy Xboksa w ramach programu Xbox Insider mogą grać w darmowe produkcje sieciowe bez aktywnej subskrypcji Xbox Live Gold. To samo dotyczy czatu zespołu oraz funkcji wyszukiwania grupy.

Zmiana ta przyjdzie niejako w samą porę. Xbox jest bowiem jedyną platformą, która wymaga płatnej subskrypcji do zabawy sieciowej nawet w grach free-to-play pokroju Fortnite Battle Royale czy Call of Duty: Warzone. Znacznie wcześniej (bo aż do 2014 roku) abonament Xbox Live Gold był też niezbędny do korzystania z ponad 180 aplikacji, w tym Netfliksa oraz Hulu.

Microsoft wspomniał też o usterkach zaraportowanych przez użytkowników. Te mają zostać naprawione w późniejszym terminie, aczkolwiek część z nich została już usunięta. Wciąż pozostaje problem z niemożliwością aktywacji HDR na niektórych konsolach (jak na razie zalecane jest kompletne wyłączenie i ponowne włączenie konsoli). Nie wiemy jeszcze, kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia tych zmian dla wszystkich użytkowników. Microsoft zaznaczył też, że niektóre tytuły nie wspierają bezpłatnego multiplayera w ramach testów aktualizacji, w tym CoD: Warzone oraz Destiny 2.