Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2003, 10:19

autor: Kull

Wywiad z twórcami Railroad Tycoon 3

Pyt.: Dlaczego powinniśmy kupić Railroad Tycoon 3? Franz Felsi z zespołu PopTop.: Ponieważ nie mam dla mojego dziecka na buty ;-). Gra jest przeznaczona dla entuzjastów kolejnictwa i dla graczy, którzy szukają RTSa wymagającego od nich racjonalnego planowania i podejmowania przemyślanych decyzji. Jeżeli należysz do jednych z tych osób – RT3 z pewnością Cię oczaruje.

Pyt.: Dlaczego powinniśmy kupić Railroad Tycoon 3?

Franz Felsi z zespołu PopTop.: Ponieważ nie mam dla mojego dziecka na buty ;-). Gra jest przeznaczona dla entuzjastów kolejnictwa i dla graczy, którzy szukają RTSa wymagającego od nich racjonalnego planowania i podejmowania przemyślanych decyzji. Jeżeli należysz do jednych z tych osób – RT3 z pewnością Cię oczaruje.

Wywiad z twórcami Railroad Tycoon 3 - ilustracja #1

1. Czy mógłbyś podsumować, dla ludzi, którzy ostatnie lata spędzili chyba na księżycu i nie wiedzą o czym mu tutaj rozmawiamy, czym będzie Railroad Tycoon 3?

Railroad Tycoon 3 to strategia czasu rzeczywistego (RTS - Real Time Strategy) o budowaniu imperium gospodarczego, bazującego na przemyśle kolejowym. Gracz wciela się w Kolejowego Magnata (Railroad Tycoon) i próbuje po prostu zbić fortunę na transporcie kolejowym.

2. Railroad Tycoon 3 to więcej niż kolejna część serii?

Pierwszy Railroad Tycoon ukazał się na PC w 1990, Railroad Tycoon 2 w 1998, Railroad Tycoon 3 ukaże się najpóźniej pod koniec tego miesiąca. W nadchodzącej produkcji możemy spodziewać się zmian porównywalnych do tych jakie zachodziły pomiędzy pierwszą a drugą częścią gry. Zmiany będą znaczące, ale nie zmieni się główne założenie rozgrywki – zarabianie na przemyśle kolejowym.

3. Jakich zmian możemy oczekiwać?

Najważniejszą jest wprowadzenie grafiki 3D, co wymusiło zmiany także na interfejsie gry. Podczas rozgrywki będziemy mieli dostęp do sporej liczby systemów pomocy, zmieni się także skala świata, która będzie teraz bardziej realistyczna.

4. Ile będzie trwać średnio rozgrywka?

Przeciętny czas pojedynczej gry będzie wynosił od 3 do 5 godzin.

Wywiad z twórcami Railroad Tycoon 3 - ilustracja #2

5. Zdecydowaliście się na engine 3D, a to zwiększy wymagania sprzętowe gry.

Zwiększenie wymagań systemowych nie było naszym głównym założeniem ;-), ale grafika 3D w obecnych czasach to naturalna kolej rzeczy. Niemniej jednak posiadacze mocniejszego sprzętu, będą mogli oglądać naprawdę świetne efekty wizualne.

6. Dlaczego zdecydowaliście się na silnik graficzny 3D?

Chcieliśmy zrobić przełom pomiędzy RT2, a RT3 - po prostu ewoluować i nie zatrzymywać się na grafice dwuwymiarowej. Dzięki otoczeniu 3D mieliśmy więcej elastyczności w tworzeniu tego co chcemy pokazać. A trójwymiarowe lokomotywy naprawdę robią wrażenie.

7. Czego możemy oczekiwać po trybie multiplayer w RT3?

Rozgrywki dla 4 graczy naraz i specjalnie przygotowanych do tego trybu map.

8. W jakim stopniu komputer będzie pomagał nam w sprawach ekonomicznych?

Gracz może zdecydować w jakim zakresie A.I. komputera będzie zajmować się ekonomią naszej spółki.

9. Dlaczego powinniśmy kupić Railroad Tycoon 3?

Ponieważ nie mam dla mojego dziecka na buty ;-). Gra jest przeznaczona dla entuzjastów kolejnictwa i dla graczy, którzy szukają RTSa wymagającego od nich racjonalnego planowania i podejmowania przemyślanych decyzji. Jeżeli należysz do jednych z tych osób – RT3 z pewnością Cię oczaruje.

Wywiad z twórcami Railroad Tycoon 3 - ilustracja #3

 

P.S. Przekład wywiadu (ANG na PL) jest wzbogacone często przez autora tłumaczenia własnymi przemyśleniami i nie jest oryginalną kopią oryginału. Pierwowzór można przeczytać – TUTAJ.

Więcej informacji:

- Oficjalna strona gry

- Encyklopedia - Railroad Tycoon 3

- Plik Railroad Tycoon 3 (Mini-Gra)