Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2020, 13:23

autor: Aquma

Wysyp animacji z Among Us - gra pobudza kreatywność graczy

Olbrzymia popularność Among Us sprawia, że gracze zainspirowani tytułem Innersloth tworzą liczne filmy i animacje – głównie humorystyczne.

Wydane w 2018 roku Among Us bez wątpienia jest jedną z największych gamingowych niespodzianek ostatnich miesięcy. Gra bije obecnie rekordy popularności. To jednak nie koniec – tytuł studia Innersloth zainspirował licznych użytkowników do tworzenia nawiązujących do niego, zabawnych filmów. O paru przykładach tego typu twórczości pisaliśmy już w poprzednich wiadomościach. Oto kilka kolejnych dzieł wartych uwagi.

Among Us – filmy na YouTube

Sporo fanowskich filmów poświęconych Among Us pojawiło się na platformie YouTube. Niektóre z nich wyglądają całkiem profesjonalnie.

Zdarzają się materiały prezentujące zaskakująco spójne i skomplikowane historie – pomimo krótkiego czasu trwania.

Część z nich zawiera nawet oryginalne piosenki nagrane przez autora – poniżej przykład takiego filmu użytkownika CG5.

Warto odnotować, że tworzenie podobnych rzeczy jest świetną metoda na nabijanie wyświetleń na swoim kanale. Najpopularniejszy z filmów poświęconych Among Us ma ponad 43 miliony odsłon. Jest też kilka takich, którym udało się przebić granicę 20 milionów. Dla porównania, trailer Hogwarts Legacy na oficjalnym kanale PlayStation ma „zaledwie” 12,24 miliona wyświetleń, zaś pierwszy zwiastun debiutującego dziś we wczesnym dostępie RPG-a Baldur’s Gate III może się pochwalić wynikiem 2,25 mln. Nawet wyczekiwany przez lata, pierwszy gameplay z Cyberpunka 2077 ma na oficjalnym kanale gry CD Projekt RED 20,7 miliona wyświetleń. To świetnie ilustruje, jak dobrym narzędziem budowania popularności może być niepozorny tytuł niezależny, który nagle staje się megahitem.

Among Us – twórczość na forum Reddit

Sporo fajnie zrobionych filmów tego typu można też znaleźć na forum Reddit, gdzie często cieszą się dużą popularnością.

Among Us Short Animation from r/AmongUs
Among Us Fan-Made Kill Animations! from r/AmongUs

Przypominamy, że Among Us jest dostępne na komputerach oraz urządzeniach mobilnych (Android i OS).

  1. Among Us – poradnik
  2. Among Us – strona oficjalna