Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2015, 11:33

autor: luckie

Wyprzedaż serii Fallout na Steamie

W ten weekend gry z serii Fallout da się kupić taniej na Steamie. Poszczególne odsłony postapokaliptycznej serii RPG-ów są dostępne w cenach obniżonych o 50-66%. Promocja zakończy się w poniedziałek o 19:00.

Zanim na naszych dyskach zagości czwórka, warto przypomnieć sobie poprzednie Fallouty - Wyprzedaż serii Fallout na Steamie - wiadomość - 2015-10-23
Zanim na naszych dyskach zagości czwórka, warto przypomnieć sobie poprzednie Fallouty

W ten weekend Steam oferuje obniżkę cen gier ze znanej i lubianej marki postapokaliptycznych RPG-ów. Wprawdzie do premiery Fallouta 4 pozostało niewiele czasu, ale zawsze można sobie umilić chwile oczekiwania sięgając po którąś z poprzednich części. Cyfrowe wydania poszczególnych odsłon serii Fallout na PC da się kupić 50-66% taniej do godziny 19:00 w poniedziałek 26 października. Promocja nie obejmuje nadchodzącego Fallouta 4 – gra jest dostępna w przedsprzedaży na Steamie za pełne 59,99 euro (ok. 255 zł). Chyba nie trzeba nikogo przekonywać, że dużo lepsze oferty znajdziemy w polskich sklepach (patrz: ramka obok). Gdyby jednak ktoś pokusił się o zakup pre-ordera czwórki na Steamie, to otrzyma w prezencie pakiet Fallout 4 Announcer Pack do gry Dota 2, czyli znanego ze zwiastunów robota Mister Handy w roli prezentera. Poniżej znajdziecie szczegóły wyprzedaży:

  1. Fallout 3 – obniżka 66% – 3,39 euro (ok. 14 zł), WWW
  2. Fallout 3: Game of the Year Edition – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW
  3. Fallout: New Vegas – obniżka 66% – 3,39 euro (ok. 14 zł), WWW
  4. Fallout: New Vegas Ultimate Edition – obniżka 50% – 9,99 euro (ok. 42 zł), WWW
  5. Fallout Tactics: Brotherhood of Steel – obniżka 66% – 3,39 euro (ok. 14 zł), WWW
  6. Fallout 2 – obniżka 66% – 3,39 euro (ok. 14 zł), WWW
  7. Fallout – obniżka 66% – 3,39 euro (ok. 14 zł), WWW
Wyprzedaż serii Fallout na Steamie - ilustracja #3

Obecnie Fallout cieszy się statusem kultowej marki, której kolejne odsłony są wyczekiwane z ogromnym entuzjazmem. Serię zapoczątkowała firma Interplay w 1997 roku, oferując miłośnikom komputerowych roleplayów niezapomnianą wizytę w ponurym świecie powstałym na gruzach ludzkiej cywilizacji po nuklearnej apokalipsie. Podobnie jak wydana rok później kontynuacja, Fallout zyskał uwielbienie fanów gatunku na całym świecie. Z nieco mniej entuzjastycznym przyjęciem spotkała się strategiczna odsłona cyklu Fallout Tactics, wydana w 2001 roku.

Pełnoprawna trójka ukazała się dopiero po kilku długich latach, w 2008 roku. Za jej stworzenie odpowiadał już nowy wydawca i producent, Bethesda Softworks (twórcy serii The Elder Scrolls), czyli ta sama firma, która aktualnie pracuje nad debiutującym w przyszłym miesiącu Falloutem 4. W międzyczasie otrzymaliśmy też bardzo udane Fallout: New Vegas – grę opartą na mechanice trójki, ale stworzoną przez doświadczone studio Obsidian Entertainment.

  1. Wyprzedaż gier z serii Fallout (Steam)
  2. Oficjalna strona gry Fallout 4