Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 listopada 2011, 09:08

autor: Kono

Wypełnij ankietę i zwiększ szanse na udział w beta testach gry Dota 2

Firma Valve poinformowała, że planuje w tym tygodniu zwiększyć skalę beta testów gry Dota 2. W związku z tym, gracze chętni na wzięcie w niej udziału proszeni są o wypełnienie krótkiej ankiety. Udostępniono również pierwszą część komiksu Tales from the Secret Shop.

Firma Valve poinformowała, że zakończyła pierwszy etap zwiększania pojemności serwerów gry Dota 2. Dzięki temu, amerykańskie przedsiębiorstwo jest gotowe, by w tym tygodniu przyjąć do trwających beta testów kolejną grupę graczy.

Aby zwiększyć szanse na dostanie się do testów jednej z najbardziej oczekiwanych gier typu MOBA, należy uruchomić klienta Steam i wypełnić następującą ankietę. W pierwszej części zbierane są dane dotyczące konfiguracji posiadanego komputera i przepustowości łącza. Następnie zostaniecie automatycznie odesłani do ankiety znajdującej się na oficjalnej stronie Doty 2. Tam pytani będziecie o doświadczenie w oryginalnej Docie i innych grach typu MOBA.

Wypełnij ankietę i zwiększ szanse na udział w beta testach gry Dota 2 - ilustracja #1

Firma Valve tłumaczy, że proces zbierania danych posłuży do wyboru możliwie najbardziej zróżnicowanego grona osób. W beta testach wezmą więc udział zarówno starzy wyjadacze, jak i niedoświadczeni nowicjusze. Liczenie na łut szczęścia nie będzie jednak jedyną drogą zapewniającą udział w przedpremierowej rozgrywce w Dotę 2.

Warto zaznaczyć, że według zapowiedzi, każda osoba, która otrzyma zaproszenie do udziału w beta testach będzie mogła dodatkowo zwerbować dwójkę przyjaciół. Wysłanie zaproszeń będzie możliwe pod warunkiem, że znajomi posiadają własne konta na Steamie.

Na deser firma Valve przygotowała też coś dla miłośników uniwersum Doty. Na oficjalnej stronie pojawiła się pierwsza część komiksu Tales from the Secret Shop zatytułowana Are We Heroes Yet?. Jest ona dostępna w angielskiej wersji językowej.