Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2017, 10:34

Wyniki finansowe Electronic Arts - 21 mln bawiących się w Battlefield 1

Firma Electronic Arts poinformowała o wynikach finansowych za zakończony właśnie kwartał. Okazały się one bardzo pozytywne dla wydawcy, w czym pomogła rosnąca popularność Battlefield 1 i The Sims 4.

Battlefield 1 wciąż doskonale radzi sobie na rynku. - Wyniki finansowe Electronic Arts - 21 mln bawiących się w Battlefield 1 - wiadomość - 2017-07-28
Battlefield 1 wciąż doskonale radzi sobie na rynku.

Firma Electronic Arts opublikowała raport z wynikami finansowymi za miniony kwartał rozliczeniowy, czyli okres od 1 kwietnia do 30 czerwca tego roku. Wydawca na spore powody do zadowolenia. Przychody wyniosły 1,45 mld dolarów, co stanowi spory wzrost w porównaniu z 1,27 mld uzyskanym w analogicznych trzech miesiącach 2016 r. Z tej sumy 1,034 mld przypadło na konsole (wzrost o 14%), a 240 mln na pecety (wzrost o 34%).

681 mln dolarów wygenerowała sprzedaż cyfrowa. Z tej kwoty na konsole przypadło 368 mln, na pecety 163 mln, a rynek mobilny odpowiadał za 150 mln. Z kolei dzieląc według typu źródeł przychodów, sprzedaż pełnych wersji gier dała 111 mln dolarów, a tzw. „sieciowe usługi”, w skład których wchodzą dodatki DLC, odpowiadały za 420 mln. Rynek mobilny liczony był oddzielnie, więc pozostał na poziomie 171 mln.

Podział sprzedaży cyfrowej według platform. - Wyniki finansowe Electronic Arts - 21 mln bawiących się w Battlefield 1 - wiadomość - 2017-07-28
Podział sprzedaży cyfrowej według platform.

Dla nas oczywiście najciekawsze są wyniki konkretnych gier. Electronic Arts pochwaliło się, że społeczność grających w Battlefield 1 wynosi obecnie 21 mln osób, czyli o 2 mln więcej niż w poprzednim kwartale, choć nie podano, czy chodzi tu o osoby logujące się przynajmniej raz w miesiącu. Z kolei w przypadku The Sims 4 liczba użytkowników bawiących się w każdym miesiącu wzrosła o 20% w porównaniu z ubiegłym rokiem, co jest imponującym wynikiem, biorąc pod uwagę, że produkcja ma już prawie trzy lata.

Firma dobrze radzi sobie także na rynku mobilnym. Liczba grających w FIFA Mobile wzrosła do 95 milionów, a od dnia premiery NBA Live Mobile wypróbowało już ponad 75 mln graczy. Warto dodać, że wydawca po raz kolejny odmówił komentarza na temat wyników Mass Effect: Andromeda, więc zapewne pozostawiają one sporo do życzenia.

Prezes Electronic Arts, Andrew Wilson, uchylił również rąbka tajemnicy odnośnie przyszłych planów firmy. W produkcji znajduje się obecnie co najmniej dwanaście nieujawnionych jeszcze projektów, które powstają na silniku Frostbite. Ponadto tegoroczne targi gamescom mają okazać się bardzo owocne dla fanów gry Battlefield 1 i możemy spodziewać się zapowiedzi sporych zmian oraz nowej zawartości.

  1. Electronic Arts – oficjalna strona firmy