Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2022, 13:50

autor: Miriam "mokosh" Moszczyńska

Wyłączenie tej opcji w CSGO jest banalne, ale ludzie wciąż się z nią męczą

Nie tylko częstotliwość odświeżania monitorów może dezorientować graczy CSGO. Podobnie sprawa ma się z kwestią akceleracji myszy.

Jak na FPS-a przystało, w Counter Strike Global Offensive ponad wszystko chodzi o strzelanie, a to można sobie znacznie utrudnić, niewyłączając przyspieszania myszki. Zajmuje to dosłownie chwilę, a zdecydowanie może zwiększyć komfort grania.

Niby takie nic, a jednak

Akceleracja myszy jest standardem w Windowsie. Wspomaga ona szybkie ruchy myszką, dzięki czemu są one płynniejsze, a krótszy ruch pozwala nam sięgnąć dalej. O ile taka opcja brzmi całkiem przyjemnie, to w grach, takich jak CSGO, robi ona więcej złego, niż dobrego.

Oczywiście wyłączenie opcji nie jest konieczne – niektórzy nauczyli się grać w ten sposób i przyspieszenie nie robi im problemu. Jeśli jednak chcecie mieć większą dokładność i kontrolę nad Waszymi ruchami w grze, wyłączenie tej opcji jest właściwym rozwiązaniem.

Potrzeba było 1700 godzin

Jeden z graczy CSGO postanowił przypomnieć społeczności o wyłączeniu tej opcji. Jak napisał RhysBB1, wielokrotnie zmieniał czułość myszy w grze, a mimo to nie widział żadnej poprawy. Dopiero kiedy zainterweniował jego znajomy, wyłączając przyspieszenie myszy, RhysBB1 zauważył poprawę.

Podobnych przypadków w komentarzach było więcej. Znaleźli się bowiem i gracze, którzy dowiedzieli się o wspomaganiu po trzech czy czterech tysiącach godzin spędzonych w CSGO.

Sytuacja prawie jak z monitorami

Zapewne słyszeliście o tym, że ktoś kupując monitor 144 Hz (lub więcej) zapomniał lub też po prostu nie wiedział, że w jego ustawieniach należy zmienić częstotliwość odświeżania. Z akceleracją myszki jest dość podobnie. W końcu chodzi o to, by trochę pomajstrować w ustawieniach, aby zdecydowanie zwiększyć komfort grania.

Oczywiście nic nie przychodzi samo z siebie, a pamięć mięśniowa będzie musiała wycierpieć swoje, zanim gracz ponownie przyzwyczai się do ruchów bez wspomagania.

Jak wyłączyć wspomaganie myszy?

W Panelu sterowania wystarczy wejść w zakładkę mysz, a następnie Opcje wskaźnika. Tam znajdziecie pole „Zwiększ precyzje wskaźnika”, które należy odznaczyć i po sprawie.

Wyłączenie tej opcji w CSGO jest banalne, ale ludzie wciąż się z nią męczą - ilustracja #1

 

Warto również wspomnieć, że dzięki programowi RawAccel możecie skonfigurować swoją mysz tak, aby Wasze ruchy były znacznie dokładniejsze i nie schodziły pod kątem, gdy tylko przesuniecie mysz w lewo, czy prawo. Więcej na ten temat oraz to, jak zainstalować RawAccel, znajdziecie w tym filmie.