Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 stycznia 2011, 13:58

autor: Jiker

Wygraj konkurs i zostań bohaterem polskiej gry Distorted

Marcin M. Drews – człowiek-orkiestra, znany polskim graczom jako twórca niezależnej gry przygodowej Magritte (opisanej szerzej w ostatniej części „W co pograć za darmo”) – pracuje od pewnego czasu nad nowym projektem. Jest nim Distorted – mroczna przygodówka point and click, której akcja osadzona zostanie na terenie kopalni górniczej.

Marcin M. Drews – człowiek-orkiestra, znany polskim graczom jako twórca niezależnej gry przygodowej Magritte (opisanej szerzej w ostatniej części „W co pograć za darmo”) – pracuje od pewnego czasu nad nowym projektem. Jest nim Distorted – mroczna przygodówka point and click, której akcja osadzona zostanie na terenie kopalni górniczej. Dzięki specjalnemu konkursowi każdy z Was będzie mógł w niej osobiście wystąpić (szerzej o nim w kolejnych akapitach).

Wygraj konkurs i zostań bohaterem polskiej gry Distorted - ilustracja #1

Twórcę Distorted zainspirowało wydarzenie z 7 września 2009 roku, które miało miejsce w Zakładach Górniczych Rudna. W owym dniu doszło bowiem do tajemniczego wypadku, związanego z tzw. wyrzutem skał i gazów. Z podobną sytuacją zetkniemy się w nowej produkcji autora Magritte. „Rozpoczynając rozgrywkę zostaniemy poinformowani o potężnym tąpnięciu, które wstrząśnie całym miastem zlokalizowanym na Dolnym Śląsku. Godzinę później teren zakładów górniczych zostanie zamknięty. Nikt nie będzie mógł tam wejść i nikt nie może stamtąd wyjść”, powiedział twórca w udzielonym już jakiś czas temu wywiadzie dla serwisu Onet.pl.

Sytuacja przedstawiona w grze będzie nosić znamiona anormalnej, co zresztą potwierdza sam autor: „Na miejscu niezwłocznie pojawi się wojsko, które obstawi tereny górnicze i uniemożliwi wyjazd z miasta. Ogłoszona zostanie godzina policyjna, a odcięciu ulegnie Internet i telefony. Jednocześnie nad głównym szybem pojawią się potężne anomalia pogodowe, a w mieście dojdzie do serii dziwnych wypadków”.

Wygraj konkurs i zostań bohaterem polskiej gry Distorted - ilustracja #2

Distorted zapowiada się na grę bardzo podobną do Magritte'a, choć twórca zapowiada, że lokacje będą bardziej szczegółowe i w większym stopniu interaktywne. Do tego w grze pojawią się drobne animacje ożywiające wykorzystane zdjęcia, efekty cząsteczkowe (particles), panoramy 360 stopni i filmowe przerywniki z żywymi aktorami. Nadal będzie to jednak klasyczna przygodówka point&click, oparta na fotografiach i przemawiająca fabułą, a nie efektami. Gra, podobnie jak Magritte, tworzona jest z użyciem silnika Adventure Maker. Już niedługo powinniśmy otrzymać możliwość przetestowania kilkuminutowej wersji demonstracyjnej Distorted.

Warto w tym momencie odnotować, że od kilku dni trwa specjalny konkurs, którego zwycięzcy osobiście wezmą udział w nowej grze Marcina M. Drewsa. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie konta na Facebooku, zaznaczenie opcji Lubię to w profilu gry, a także przesłanie dwóch swoich fotografii na adres [email protected] (w planie pełnym, czyli z osobą widoczną w całości, a także w planie średnim, tj. od pasa w górę). Zdjęcia powinny zostać zapisane w rozdzielczości nie mniejszej niż 6 megapikseli. Więcej szczegółów na temat uczestnictwa otrzymacie kontaktując się z samym twórcą (służy do tego wymieniony wyżej mail). Konkurs potrwa do końca lutego, a wyniki ogłoszone zostaną 1 marca.

Marcin M. Drews ma za sobą współpracę m.in. z Metropolis Software, City Interactive oraz Onimedia. Obecnie jest dziennikarzem i wykładowcą.