Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Magritte (PC)

Magritte PC

Niezależna gra przygodowa stworzona przez polskiego dziennikarza Marcina M. Drewsa. Wcielamy się w człowieka doświadczającego przedziwnych halucynacji, w których obrazy znanego malarza René Magritte nakładają mu się na rzeczywistość.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Magritte (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17listopada2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Magritte to gra przygodowa, będąca pracą dyplomową Marcina M. Drews (dziennikarza i współtwórcy Tajemnicy statuetki). Całość została zrealizowana przy pomocy darmowych narzędzi o nazwie Adventure Maker.

W grze wcielamy się w pewnego jegomościa, który doznaje niesamowitych halucynacji – czy to pod wpływem alkoholu, czy tajemniczych wydarzeń obrazy znanego malarza René Magritte nakładają mu się na rzeczywistość. Co więcej, postacie z surrealistycznych dzieł przemawiają i proszą go o pomoc w pewnej niezrozumiałej sprawie. Tak rozpoczyna się podróż po Wrocławiu i innych lokacjach.

Magritte cechuje surrealistyczny klimat, który towarzyszy graczom od początku do końca przygody (trwającej kilkadziesiąt minut). Rozgrywka zawarta w grze polega na toczeniu rozmów, łączeniu faktów i sprawnym przeszukiwaniu kolejnych lokacji w celu odnalezienia wskazówek mogących popchnąć fabułę przodu.

W Magritte zobaczyć można lokacje inspirowane takimi obrazami jak Syn Człowieczy, Czarna Magia, Kochankowie, Imperium Świateł czy Reprodukcja zakazana. Natomiast muzyki do gry użyczyli Łukasz Brzostek oraz zespoły Agressiva 69 i TRH.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Magritte

Wymagania wiekowe Magritte

odpowiednia dla każdego wieku

Wygraj konkurs i zostań bohaterem polskiej gry Distorted
Wygraj konkurs i zostań bohaterem polskiej gry Distorted

wiadomość5 stycznia 2011

Marcin M. Drews – człowiek-orkiestra, znany polskim graczom jako twórca niezależnej gry przygodowej Magritte (opisanej szerzej w ostatniej części „W co pograć za darmo”) – pracuje od pewnego czasu nad nowym projektem. Jest nim Distorted – mroczna przygodówka point and click, której akcja osadzona zostanie na terenie kopalni górniczej.