Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Distorted (PC)

Distorted PC

Niezależna gra przygodowa, opracowana przez polskiego dziennikarza Marcina M. Drewsa (autora Magritte). Nasz bohater bada serię dziwnych zdarzeń i wypadków mających miejsce na Dolnym Śląsku, które nastąpiły po nagłym tąpnięciu górniczym.

Przygodowe | point-and-click | horror

PC Windows
Okładka Distorted (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Distorted to niezależna, mroczna gra przygodowa typu point and click, opracowana przez polskiego dziennikarza Marcina M. Drewsa (autora Magritte) i jego kilkuosobowy zespół. Produkcja powstała z użyciem silnika Adventure Maker.

Historia przedstawiona w Distorted rozpoczyna się od potężnego tąpnięcia, które wstrząsa miastem zlokalizowanym na Dolnym Śląsku. Godzinę później zakład górniczy, w którym doszło do wypadku, zostaje zamknięty. Na miejscu niezwłocznie pojawia się wojsko, obstawia cały teren oraz uniemożliwia wyjazd z obszaru objętego kwarantanną i jakąkolwiek komunikację, czy to telfoniczną czy internetową. Ogłoszona zostaje również godzina policyjna. Jednocześnie nad głównym szybem pojawiają się potężne anomalie pogodowe, a w mieście dochodzi do serii dziwnych wypadków.

Choć atmosfera w Distorted budowana jest przede wszystkim poprzez inteligentne prowadzenie fabuły, twórcy pokusili się o przygotowanie szczegółowych i w dużej mierze interaktywnych lokacji. W grze zawarte zostały również animacje ożywiające wykorzystane zdjęcia, efekty cząsteczkowe, panoramy 360 stopni i filmowe przerywniki z żywymi aktorami.

Historia zawarta w Distorted została zainspirowana wydarzeniami z 7 września 2009 roku, mającymi miejsce w Zakładach Górniczych Rudna. W owym dniu doszło do tajemniczego wypadku, związanego z tzw. wyrzutem skał i gazów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.9 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Distorted

Wymagania wiekowe Distorted

odpowiednia dla każdego wieku

Wygraj konkurs i zostań bohaterem polskiej gry Distorted
Wygraj konkurs i zostań bohaterem polskiej gry Distorted

wiadomość5 stycznia 2011

Marcin M. Drews – człowiek-orkiestra, znany polskim graczom jako twórca niezależnej gry przygodowej Magritte (opisanej szerzej w ostatniej części „W co pograć za darmo”) – pracuje od pewnego czasu nad nowym projektem. Jest nim Distorted – mroczna przygodówka point and click, której akcja osadzona zostanie na terenie kopalni górniczej.