Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2011, 08:19

autor: DogGhost

Wygląd gry Battlefield 3 na konsoli Xbox 360 bez pakietu tekstur HD

Z materiału przygotowanego przez serwis WikiGameGuides wynika, że gra Battlefield 3 bez zainstalowanego pakietu tekstur w wysokiej rozdzielczości prezentuje się znacznie poniżej oczekiwań.

Na początku października studio EA DICE poinformowało, że posiadacze konsolowych wersji gry Battlefield 3 będą mieli możliwość zainstalowania pakietu tekstur w wysokiej rozdzielczości. Serwis WikiGameGuides opublikował materiał prezentujący porównanie jakości grafiki na Xboksie 360 w przypadku skorzystania z tego rozwiązania oraz ograniczenia się jedynie do bezpośredniego odczytu danych z płyty DVD.

Jak widzicie na powyższym filmiku różnice są niestety bardzo duże. W razie zrezygnowania z pakietu tekstur HD, beczki, skrzynki, opony i inne elementy otoczenia prezentują się ubogo i przywodzą na myśl produkcje z pierwszej połowy minionej dekady stworzone na konsolę PlayStation 2. Taki stan rzeczy z pewnością wpłynie niekorzystnie na przyjemność z zabawy. W końcu nie po to wydaje się pieniądze na nową grę próbującą przyciągnąć odbiorców przede wszystkim widowiskową akcją, aby potem obserwować np. kuriozalnie prezentujące się schody widoczne w załączonym klipie.

Wygląd gry Battlefield 3 na konsoli Xbox 360 bez pakietu tekstur HD - ilustracja #1

Oczywiście w takiej sytuacji nie pozostaje nic innego jak tylko zainstalować wspomniany pakiet tekstur w wysokiej rozdzielczości i cieszyć się w pełni atrakcjami przygotowanymi przez studio EA DICE. Niestety należy pamiętać, że wielu graczy posiada konsolę Xbox 360 w wersji pozbawionej dysku twardego, dysponującą tylko 4 GB pamięci flash. Problem ten nie dotyczy posiadaczy PlayStation 3, gdyż sprzęt firmy Sony nie jest sprzedawany w takiej okrojonej wersji, a pakiet tekstur instaluje się automatycznie.

Gra Battlefield 3 ukaże się na pecety oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3 w pełnej polskiej wersji językowej. W naszym kraju produkcja studia EA DICE pojawi się na półkach sklepowych w czwartek 27 października, czyli dwa dni po amerykańskiej premierze. W dalszym ciągu możecie składać zamówienia przedpremierowe za pośrednictwem sklepu GRY-OnLine.

Poniżej prezentujemy polski zwiastun przygotowany z myślą o nadchodzącej premierze: