Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2011, 09:27

autor: Kono

Darmowy Team Fortress 2 z pięciokrotnym wzrostem liczby graczy

Gabe Newell, szef firmy Valve, zdradził podczas konferencji w Seattle, że tytuł Team Fortress 2 odnotował pięciokrotny wzrost liczby graczy odkąd został udostępniony za darmo.

Podczas konferencji w Seattle Gabe Newell – szef studia Valve – ujawnił, że odkąd gra Team Fortress 2 została udostępniona za darmo, liczba graczy biorących udział w zabawie wzrosła pięciokrotnie.

Nie jest to jedyny sukces amerykańskiego przedsiębiorstwa wymieniony przez Newella. Według szefa firmy Valve, sieciowa strzelanka bije na głowę inne tytuły, które przeszły na model free-to-play, również pod względem tego, ile osób korzysta z mikropłatności.

Gdy rozmawiamy z partnerami, którzy przeszli na model free-to-play, wielu z nich mówi, że 2-3 procent osób grających w ich tytuły decyduje się na skorzystanie z mikropłatności. W przypadku Team Fortress 2 odsetek ten wynosi 20-30 procent” – powiedział Newell. Dodał również, że pracownicy firmy Valve nie do końca rozumieją mechanizmy, które sprawiają, że ludzie tak często decydują się na zakup dodatkowej zawartości w przypadku Team Fortress 2.

Udostępnianie gier za darmo i czerpanie korzyści z mikropłatności staje się ostatnio coraz popularniejszym rozwiązaniem. Sprawdziło się w kilku grach z gatunku MMORPG (m.in. Dungeons & Dragons Online oraz Age of Conan: Unchained) i wszystko wskazuje na to, że teraz zdaje egzamin w przypadku strzelanki FPS autorstwa studia Valve. Należy jednak pamiętać o słowach producenta Team Fortress 2, Robina Walkera, który powiedział, że taka polityka finansowa nie sprawdziłaby się w przypadku wszystkich projektów firmy Valve.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.