Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 3 grudnia 2011, 10:09

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Wyciekła specyfikacja techniczna Wii U?

Anonimowy japoński deweloper zdradził specyfikację techniczną konsoli Wii U. Według zapowiedzi, nadchodząca maszyna od Nintendo będzie działać na 4-rdzeniowym procesorze, a pamięć RAM ma być współdzielona przez CPU i kartę graficzną.

Anonimowy japoński deweloper, który pracuje nad przenoszeniem tajemniczej gry z Playstation 3 na Wii U, w rozmowie z serwisem Wii U Daily zdradził specyfikację techniczną nadchodzącej konsoli stacjonarnej od Nintendo.

Co więc znajdzie się w środku Wii U? Według doniesień Japończyka, konsola Nintendo będzie działać na 4-rdzeniowym 3GHz procesorze Power PC wykonanym w technologii 45-nanometrowej. Jednostka graficzna natomiast zostanie wyprodukowana przez firmę AMD w 40-nanometrowym procesie technologicznym. Jeśli chodzi o pamięć RAM, to japoński koncern podobno testuje dwie wersje konsoli z 768 MB i 1GB RAM-u współdzielonego przez procesor i kartę graficzną. Warto zaznaczyć, że pamięć operacyjna będzie „zwarta” z procesorem, co ma zapewnić lepsze osiągi urządzenia.

Wyciekła specyfikacja techniczna Wii U? - ilustracja #1

Przypomnijmy, że jeszcze w czerwcu spekulowano na temat mocy Wii U i mówiło się, że konsola będzie o 50 procent mocniejsza od PlayStation 3 i Xboksa 360. Pojawił się też raport mówiący o tym, że nadchodzące urządzenie będzie wyposażone w kartę graficzną zbliżoną w swoich możliwościach do Radeonów HD 4890.

Podana specyfikacja została podobno ujawniona deweloperom w marcu bieżącego roku. W związku z tym, ciężko nam ocenić, czy jest to ostateczna wersja „wnętrzności” Wii U. Firma Nintendo nie skomentowała opublikowanych doniesień, więc wszelkie wzmianki na temat specyfikacji Wii U pozostają w sferze domysłów i niepotwierdzonych informacji. Konkretnej odpowiedzi możemy spodziewać się najprawdopodobniej dopiero przy okazji przyszłorocznych targów E3.