Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2011, 08:55

autor: Kono

Twórca gry Minecraft rezygnuje z posady

Markus „Notch” Persson, twórca gry Minecraft, ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska głównego projektanta tytułu i oddaje stanowisko Jensowi Bergenstenowi. Nowy szef projektu planuje w najbliższym czasie stworzenie narzędzi modderskich do Minecrafta.

Markus „Notch” Persson, twórca gry Minecraft, ogłosił na swoim blogu, że rezygnuje ze stanowiska głównego projektanta jednej z najpopularniejszych produkcji niezależnych ostatnich miesięcy. Persson przekazał dowodzenie Jensowi Bergenstenowi, z którym pracował nad Minecraftem przez ostatni rok. W związku z tym, to Jens będzie teraz podejmować wszystkie decyzje związane z rozwijaniem Minecrafta.

Markus napisał na blogu: „Pracowaliśmy wspólnie nad Minecraftem od roku i jestem zdumiony, jak dobrze się rozumiemy w kwestiach projektowania gier. Natomiast w przypadku, gdy nie jesteśmy zgodni i dyskutujemy nad problemem, to zawsze wychodzi z tego coś bardzo dobrego”. Notch dodał również, że Jens jest nie tylko świetnym pracownikiem, ale i tym, czego Minecraft obecnie potrzebuje.

Twórca gry Minecraft rezygnuje z posady - ilustracja #1

W rozmowie z serwisem Gamasutra, Bergensten powiedział, że jego priorytetem jest stworzenie aplikacji ułatwiającej tworzenie modów dla Minecrafta. Domorośli twórcy będą musieli jednak poczekać, gdyż stosowne narzędzia pojawią się najwcześniej w okolicach marca przyszłego roku.

Co w tym czasie będzie robić Notch? Według zapowiedzi, twórca Minecrafta ma zamiar odpocząć i zebrać siły, by zmierzyć się z nowymi projektami. Oczywiście w dalszym ciągu będzie pomagał przy Minecrafcie, jednak najprawdopodobniej głównie skupi się nad produkcją zatytułowaną Scrolls, czyli sieciową strategią turową łączącą w sobie elementy planszówki i karcianki.

Przypominamy, że kilkanaście dni temu pojawiła się pełna wersja Minecrafta (1.0). Studio Mojang ujawniło też, że gra sprzedała się w nakładzie przekraczającym 4,1 miliona egzemplarzy. Tytuł trafił także na nową platformę mobilną (iOS), a wersja na Xboksa 360 jest w drodze.