Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2015, 11:57

autor: Luc

WRC 5 – dziś światowa premiera kolejnej odsłony rajdowej serii

WRC 5 nareszcie wyjechało z deweloperskiego garażu. Gra studia Kylotonn Games zadebiutowała dziś w wybranych krajach, ale przyznać trzeba, że pierwsze recenzje nie zachwycają. Polscy gracze muszą na tytuł poczekać do 16 października.

WRC 5 jest już dostępne. - WRC 5 – dziś światowa premiera kolejnej odsłony rajdowej serii - wiadomość - 2015-10-09
WRC 5 jest już dostępne.

Zwolennicy wirtualnych rajdów nie mogą w ostatnim czasie narzekać. Wciąż znajdujące się w fazie wczesnego dostępu DiRT Rally już teraz prezentuje się fantastycznie, a na sklepowe półki w wybranych krajach trafiło dziś również WRC 5 – piąta odsłona serii stawiającej na realistyczną fizykę oraz możliwość jazdy po prawdziwych rajdowych trasach. Za debiutujący właśnie tytuł odpowiada inne studio niż dotychczas – zespół Milestone zastąpili ludzie z Kylotonn Games i choć podstawowa mechanika gry nie uległa większym zmianom, pierwsze recenzje graczy nie napawają optymizmem.

Na karcie produktu na platformie Steam, WRC 5 może obecnie „cieszyć” się zaledwie 53-procentowym poparciem pośród nabywców, co plasuje opinie na jej temat w kategorii „mieszane”. Pośród zarzutów pojawiają się kwestie takie jak znikające tekstury (choć sama grafika prezentuje się imponująco), brak wsparcia dla niektórych kierownic i pedałów, a także powielanie większości błędów z poprzedniej odsłony.

WRC 5 jest dostępne w wersji na PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Xboksa 360, Xboksa One oraz PC. W zależności od platformy oraz sklepu, cena gry wynosi od 119 złotych do 229 złotych. W Polsce gra pojawi się oficjalnie dopiero 16 października 2015 roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
WRC 5

WRC 5