Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2021, 16:13

autor: Entelarmer

Nowy, płatny strój w WoW rozsierdził graczy

Firma Blizzard dość niefortunnie wybrała moment na ujawnienie nowego zestawu w sklepie gry. Strój ze Stargazer Pack wypada bowiem o wiele lepiej od zapowiedzianych zestawów poziomowych.

W SKRÓCIE:
  1. Blizzard znowu sfrustrował graczy, tym razem za sprawą nowego przedmiotu w sklepie World of Warcraft;
  2. firma dopiero co zapowiedziała powrót zestawów poziomowych zbroi, ale niemal jednocześnie udostępniła płatny Stargazer’s Pack, który zawiera pancerz bezdyskusyjne przyćmiewający splendorem „tierowe” stroje.

Twórcy World of Warcraft nie mają szczęścia w ostatnich miesiącach. Nie dość bowiem, że zespół deweloperski nieustannie zmaga się z konsekwencjami problemów holdingu Activision Blizzard, to jeszcze co i rusz gracze znajdują powód do narzekania. Kolejnym okazało się dodanie nowego przedmiotu kosmetycznego w sklepie WoW-a, co zirytowało fanów Azeroth.

Zestaw Stargazera został zaprezentowany wczoraj na specjalnym zwiastunie i szybko stało się jasne, że ten materiał nie wywołał entuzjazmu społeczności. Jeśli wierzyć użytkownikom serwisu Reddit, w pewnym momencie filmik miał 86 polubień przy ponad 2,8 tysiąca łapek w dół. Również komentarze w serwisie YouTube dobitnie świadczą o frustracji graczy.

Niezadowolenie fanów bynajmniej nie wynika z zawartości Stargazer’s Pack. Zestaw szaty niebiańskiego obserwatora (Celestial Observer's Ensemble) wygląda bardzo dobrze, podobnie jak kosmiczny wierzchowiec oraz zwierzak. Sęk w tym, że splendor owego stroju kontrastuje z zestawami poziomowymi, które wrócą do World of Warcraft w patchu 9.2 po długiej nieobecności.

Wraz z debiutem aktualizacji o tytule Eternity’s End (obecnie dostępnej na Publicznym Serwerze Testowym) gracze będą mogli zdobyć nowe zbroje, dostępne dla każdej klasy w kilku wariantach. Te zyskamy nie tylko za udział w rajdach (jak dotychczas), ale też ze skrzyni Great Vault oraz w ramach systemu Forge of Creation. Jak będą wyglądać owe zestawy, dowiedzieliśmy się dzięki dataminerom (via WoW Head).

Oczywiście skompletowanie pakietu zajmie nieco czasu, ale nowe zbroje powinny być warte zachodu. Chyba że wyglądają znacznie gorzej niż pancerz dostępny w sklepie gry. Szczególnie źle wypada porównanie z „tierowym” strojem maga – do tego stopnia, że tu i ówdzie pojawiły się podejrzenia, jakoby wariant szaty niebiańskiego obserwatora dla tej klasy był w istocie oryginalnym projektem poziomowego zestawu maga.

Nowy, płatny strój w WoW rozsierdził graczy - ilustracja #1
Nawet najlepsze z nowych zestawów poziomowych wypadają blado w porównaniu z szatą z pakietu Stargazera.

Rozczarowanie graczy łatwo zrozumieć. Od dawna domagali się oni powrotu zestawów poziomowych. Tymczasem owe – wydawałoby się – prestiżowe i trudne do zdobycia pancerze wyraźnie odstają od stroju, który można otrzymać natychmiast, ale wyłącznie za nieskromną opłatą. Co gorsza, zdaniem fanów Blizzard wykazał się fatalnym wyczuciem czasu, ogłaszając zestawy i pakiet Stargazera dokładnie w tym samym czasie. W efekcie ekscytacja graczy tymi pierwszymi nie trwała długo.

  1. Oficjalna strona gry World of Warcraft
  2. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  3. World of Warcraft – recenzja gry