Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 listopada 2021, 15:56

autor: Qskan

Gracze GTA Trilogy Definitive Edition chcą zwrotu pieniędzy, ale Rockstar jest oporny

Niezadowolenie ze stanu GTA: Trilogy – Definitive Edition sprawiło, że wielu graczy domaga się zwrotu pieniędzy od Rockstar Games. Jednak kontakt z działem wsparcia wydawcy w tej sprawie jest kłopotliwy.

W SKRÓCIE:
  1. W związku z fatalnym stanem remasterów z GTA Trilogy – Definitive Edition część graczy domaga się zwrotu pieniędzy.
  2. Okazuje się, że kontakt z Rockstar Games w tej sprawie nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać.

Premiera GTA: Trilogy – Definitive Edition okazała się kompletnym fiaskiem. Stan techniczny remasterów klasyki sprzed lat okazał się być znacznie poniżej oczekiwań. Bugi, fatalna wydajność oraz kuriozalne problemy graficzne sprawiły, że gry zostały zmiażdżone, w recenzjach zarówno krytyków, jak i graczy. Ten stan rzeczy sprawił, iż znaczna część osób, które zakupiły ów wadliwy produkt, domaga się od Rockstar Games zwrotu pieniędzy. Jednak nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać.

Na forum Reddit słychać głosy, że kontaktowanie się z działem wsparcia firmy nie przynosi oczekiwanych rezultatów. Zamiast otrzymać zwrot, gracze słyszą obietnice o rychłej poprawie stanu Definitive Edition; w niektórych przypadkach kontakt urywa się zupełnie, tak jak w przypadku użytkownika Hotdog_Noire, który wystosował swoją prośbę 15 listopada. Po jednej, wymijającej odpowiedzi ze strony wydawcy nastąpiła cisza w eterze.

Redditowicz Rapier1990 również opisał swoje frustrujące doświadczenie podczas próby otrzymania zwrotu. W tym przypadku kontakt z działem wsparcia co prawda się nie urwał, ale odpowiedzi ze strony firmy były, mówiąc delikatnie, niezadowalające.

Tak brzmiała wiadomość, którą otrzymał Rapier1990 po dwóch dniach czekania od pierwszej prośby:

Witamy!

Grand Theft Auto: Trilogy – Definitive Edition zostało zaktualizowane i jest ponownie dostępne.

Szczerze przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Jeśli w dalszym ciągu chce Pan otrzymać zwrot pieniędzy, proszę dać nam znać.

Z wyrazami szacunku, Rockstar Support.

Gracze GTA Trilogy Definitive Edition chcą zwrotu pieniędzy, ale Rockstar jest oporny - ilustracja #1
Źródło: https://www.reddit.com/r/GTA/comments/qu62kg/r_support_trying_to_avoid_giving_refund/

Z komentarzy internautów wynika, że nie są to odosobnione przypadki. Można odnieść wrażenie, jakby Rockstar miał problem z komunikacją w kontekście odpowiedzialności za wadliwy produkt, który został wydany na rynek przezeń wraz ze studiem Groove Street Games. Nie wiemy co prawda, jaka jest dokładna liczba żądań zwrotu pieniędzy i ilu graczy zostało potraktowanych w ten sposób, a brak odpowiedzi ze strony wsparcia Rockstara nie jest rzeczą powszechną. Użytkownicy z forum GRYOnline.pl donoszą, że wiele próśb o tzw. „refund” przebiegło bezproblemowo.

Niemniej jednak jeśli „duże R” nie chce jeszcze większego uszczerbku na reputacji, powinno podejść do tematu z większym zaangażowaniem.