Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2021, 12:53

WoW - Blizzard rezygnuje z kontrowersyjnego limitu 1500 punktów Valor

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment poinformowali o zmianach, które zostaną wprowadzone do gry MMORPG World of Warcraft wraz z kolejną aktualizacją. Gracze mogą liczyć na zniesienie kontrowersyjnego limitu 1500 punktów Valor w ekwipunku postaci.

W SKRÓCIE:

  1. limit 1500 punktów Valor w ekwipunku postaci w World of Warcraft zostanie zniesiony w kolejnym patchu;
  2. deweloperzy usuną też tygodniowy limit, zaś maksymalna wartość wszystkich posiadanych punktów zostanie podniesiona.

Deweloperzy ze studia Blizzard Entertainment postanowili usunąć kontrowersyjny limit 1500 punktów Valor posiadanych w ekwipunku bohatera, który obecnie funkcjonuje w grze MMORPG World of Warcraft. Zmiana wejdzie w życie po premierze kolejnej aktualizacji. O zamiarach poinformowano w poście na oficjalnym forum tej produkcji.

To prawda. Nie będzie limitu 1500 posiadanych punktów Valor – napisał menadżer społeczności o ksywie Kaivax.

Warto odnotować, że to nie jedyna zmiana związana z omawianą walutą – jej nowy opis (znajdziecie go na pierwszym z poniższych obrazków, a pochodzi z tzw. serwera PTR, na którym przed premierą testowane są aktualizacje) nie wspomina też o tygodniowej maksymalnej wartości, zaś całkowity limit został podniesiony.

WoW - Blizzard rezygnuje z kontrowersyjnego limitu 1500 punktów Valor - ilustracja #1
Nowy opis punktów Valor. Źródło: https://www.wowhead.com/news=321287/blizzard-removes-1-500-inventory-cap-for-valor-points
WoW - Blizzard rezygnuje z kontrowersyjnego limitu 1500 punktów Valor - ilustracja #2
Stary opis punktów Valor. Źródło: https://www.wowhead.com/news=321287/blizzard-removes-1-500-inventory-cap-for-valor-points

Redaktorzy portalu WowHead spekulują, że ostatnia z wymienionych zmian będzie wprowadzana stopniowo – w pierwszym tygodniu po premierze nowego patcha granica podniesiona zostanie do 5000, a następnie co tydzień będzie zwiększana o 750. Widoczna na obrazku wartość 8750 miałaby więc dotyczyć szóstego tygodnia.

Tzw. Valor to waluta wewnątrz gry, którą zdobywamy wykonując instance’y należące do kategorii Mythic. Punkty można wydać na rozwinięcie posiadanego epickiego ekwipunku. Zdaniem części graczy obecny limit jest za niski w porównaniu do ceny, którą trzeba zapłacić za wzmocnienie niektórych rzeczy (np. każda ranga broni dwuręcznej kosztuje 1000 punktów), szczególnie że podobnych ograniczeń nie ma w przypadku waluty Conquest przyznawanej za branie udziału w aktywnościach PvP (player vs player – pol. gracz kontra gracz). Wygląda na to, że deweloperzy ostatecznie zgodzili się z tym punktem widzenia i postanowili pójść społeczności na rękę.

  1. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  2. World of Warcraft - recenzja gry
  3. World of Warcraft – strona oficjalna