Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2021, 14:05

autor: AlexB

WoW - darmowy mount dla posiadaczy Shadowlands już dostępny

W grze World of Warcraft jest już dostępny „wierzchowiec”, który wygrał w ubiegłorocznym głosowaniu społeczności. Wandering Ancient, gdyż tak się on nazywa, mogą odebrać wszystkie osoby, które posiadają rozszerzenie Shadowlands na swoich kontach.

W SKRÓCIE
  1. Mount Wandering Ancient jest już dostępny w grze World of Warcraft.
  2. Mogą go odebrać za darmo wszystkie osoby posiadające rozszerzenie Shadowlands.
  3. O pojawieniu się Wandering Ancient w World of Warcraft zdecydowała społeczność w głosowaniu.

We wrześniu ubiegłego roku firma Blizzard dała społeczności World of Warcraft możliwość decyzji, jaki darmowy „wierzchowiec” pojawi się w tytule w ramach rozszerzenia Shadowlands. Do wyboru były latająca księga Soaring Spelltome, pająkopodobny Nerubian Swarmer, gąsienicowata Curious Caterpillar, galaretowaty Gooey Slimesaber oraz ogromne drzewo Wandering Ancient. Podczas niedawnego wydarzenia BlizzConline dowiedzieliśmy się, że ze zdecydowaną przewagą głosów zwyciężył ten ostatni. Teraz, blisko trzy tygodnie później, można go już odebrać w grze. Zadebiutował on wraz z patchem 9.0.5.

WoW - darmowy mount dla posiadaczy Shadowlands już dostępny - ilustracja #1
Z takim towarzyszem można zwojować świat.

Aby móc odebrać swojego Wandering Ancienta, przede wszystkim musicie posiadać rozszerzenie Shadowlands. Gdy spełnicie ten warunek, wystarczy że wejdziecie do zakładki Mounts, która znajduje się w okienku Collections wewnątrz gry. Wasz nowy „wierzchowiec” będzie obecny jako prezent na samej górze. Naciśnij przycisk Unwrap, by przypisać go do swojego konta. I to tyle, już możecie podróżować po świecie Azeroth na ogromnym drzewie.

Uwaga! Warto byście pamiętali o dwóch rzeczach. Po pierwsze, jeśli zrobiliście wszystko tak, jak zostało to opisane powyżej, a nigdzie nie możecie znaleźć swojego mounta, to nie panikujcie. Wydanie prezentu wszystkim zainteresowanym może bowiem zająć Blizzardowi kilka dni. Natomiast po drugie, Wandering Ancienta nie można aktywować oraz z niego korzystać w World of Warcraft Classic (via Blizzard Watch).

WoW - darmowy mount dla posiadaczy Shadowlands już dostępny - ilustracja #2
Swojego Wandering Ancienta można odebrać w tym miejscu. / Źródło: Blizzard Watch

Należący do doskonale znanej wszystkim miłośnikom Warcrafta rasy Starożytnych, Wandering Ancient został zaprojektowany przez pracującego dla Blizzarda artysty Jona McConnella (via Wowpedia). W dużej mierze model nowego „wierzchowca” został oparty na Ancient Protectorach, które były już obecne w WoW wcześniej. Na ten moment jest to jeden z największych mountów w grze. Dubbinguje go Glenn Stafford, który zazwyczaj zajmuje się komponowaniem muzyki do produkcji ekipy z Irvine. Ciekawostką może być to, że Wandering Ancient zmienia wygląd w zależności od pory roku. Możecie to zobaczyć w poniższym tweecie (via Game Rant).

Przypominamy, że World of Warcraft z dodatkami jest dostępne wyłącznie na PC. Tytuł nie posiada polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona gry World of Warcraft
  2. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja