Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 września 2018, 19:35

autor: Ender

World War 3 – data premiery we Wczesnym Dostępie i cena

Rodzimi deweloperzy taktycznego FPS-a World War 3 ogłosili datę premiery gry w programie Wczesnego Dostępu w serwisie Steam. Została ona wyznaczona na połowę października. Poznaliśmy także cenę tytułu.

O sieciowej strzelance World War 3, tworzonej przez polskie studio The Farm 51, informowaliśmy po raz pierwszy dwa lata temu. Pierwszy teaser projektu oraz fragmenty rozgrywki zostały pokazane jednak dopiero w tym roku. Po fali kolejnych testów i konsultacji z fanami, twórcy podzielili się dziś datą debiutu tytułu w programie Wczesnego dostępu na Steamie. Została ona wyznaczona na 19 października tego roku. W pierwszym etapie sprzedaży produkcji kosztować ma ona 28 dolarów (ok. 102 zł). Cena wzrośnie w dniu oficjalnej premiery, która nastąpi najprawdopodobniej na przełomie 2019 i 2020 roku.

World War 3 to ambitny sieciowy FPS, kładący nacisk na rozgrywkę na ogromnych mapach, mogących pomieścić aż 64 osoby. Produkcja The Farm 51 skupia się na fikcyjnym globalnym konflikcie, rozgrywającym się w niedalekiej przyszłości. Gracze będą walczyć ze sobą na planszach przedstawiających europejskie miasta, takie jak Berlin, Warszawa czy Moskwa, które zostały oddane z dużą dbałością o detale. Aby jak najlepiej odwzorować realia prawdziwego pola bitwy, deweloperzy nawiązali współpracę z producentami autentycznego sprzętu wojskowego. Pozwoliło to pieczołowicie odwzorowywać wyposażenie żołnierzy z różnych armii świata, a także ich taktykę i sposób działania na polu walki. Tytuł ma oferować wysokiej jakości realistyczną oprawę graficzną napędzaną silnikiem Unreal Engine 4. Deweloper korzysta także z zaawansowanych technologii fotogrametrii, użytych w innych projektach studia, takich jak Get Even i Chernobyl VR Project. W tej chwili World War 3 zmierza wyłącznie na komputery PC.

W czasie zabawy powalczymy na ulicach Warszawy - World War 3 – data premiery we Wczesnym Dostępie i cena - wiadomość - 2018-09-22
W czasie zabawy powalczymy na ulicach Warszawy
Gra korzysta z autentycznego sprzętu wojskowego - World War 3 – data premiery we Wczesnym Dostępie i cena - wiadomość - 2018-09-22
Gra korzysta z autentycznego sprzętu wojskowego
  1. World War 3 w serwisie Steam
  2. Oficjalna strona World War 3