Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2018, 12:51

autor: Osti

World War 3 – 12 minut gameplayu do obejrzenia

Polskie studio The Farm 51 zaprezentowało na tegorocznych targach gamescom efektowny zwiastun swojej nowej gry - World War 3. Dziś możemy obejrzeć również czysty gameplay z tej produkcji.

Działania zbrojne odbędą się m.in. na terenie Warszawy. - World War 3 – 12 minut gameplayu do obejrzenia - wiadomość - 2018-08-23
Działania zbrojne odbędą się m.in. na terenie Warszawy.

Deweloperzy z gliwickiego studia The Farm 51 spełnili wcześniejsze obietnice i ich najnowszy projekt, sieciową strzelankę World War 3, można testować podczas targów gamescom w niemieckiej Kolonii. Sytuację wykorzystał youtube’owy kanał LevelCapGaming, który podzielił się ze swoimi widzami ponad 12 minutami czystego gameplayu.

Na filmie możemy zobaczyć nie tylko starcia żołnierzy piechoty, lecz także to, jak będzie wyglądać rozgrywka, kiedy nasz wojak zasiądzie za sterami jednej z maszyn. Strzelaniny toczyły się w komputerowej wersji stolicy Niemiec – Berlinie.

Prócz standardowych czołgów gracze otrzymają również helikoptery, drony oraz bojowe pojazdy piechoty. Samoloty będą służyć jedynie jako wsparcie z powietrza. Gracze nie przejmą nad nimi kontroli, a tylko wezwą na pole bitwy po zdobyciu odpowiedniej liczby fragów – skutki takiego nalotu również widać na zaprezentowanym gameplayu.

Gra ukaże się we wczesnym dostępie jeszcze tej jesieni. - World War 3 – 12 minut gameplayu do obejrzenia - wiadomość - 2018-08-23
Gra ukaże się we wczesnym dostępie jeszcze tej jesieni.

World War 3 będzie posiadać dwa tryby zabawy: Warzone oraz Recon. Ten pierwszy ma oferować dynamiczne i intensywne wymiany ognia w bitwach o umocnione punkty. Natomiast Recon umożliwi graczom współpracę w małych oddziałach zwiadowczych pozostawionych na pastwę losu na wrogich terytoriach. W tym trybie twórcy zdecydowali się na mechanikę znaną z gier battle royale, jednak jak sami uważają, w innym wydaniu niż to, co dotychczas poznali gracze.

Deweloperzy obiecują realistyczną fizykę poruszania się żołnierzy, odpowiednią balistykę pocisków oraz wprowadzenie systemu wpływającego na zachowanie rannych żołnierzy. Na gameplayu zaobserwować możemy m.in. działanie apteczek oraz skutki upadków z większej wysokości. Strzelaniny są dość intensywne i przypominają nieco to, co znamy z Battlefield 3 czy Battlefield 4.

Zwiedzimy także zniszczony Berlin. - World War 3 – 12 minut gameplayu do obejrzenia - wiadomość - 2018-08-23
Zwiedzimy także zniszczony Berlin.

W zamierzeniach twórców World War 3 to ambitny militarny FPS, kładący nacisk na rozgrywkę sieciową na ogromnych mapach, mogących pomieścić do 64 graczy. Produkcja The Farm 51 skupia się na fikcyjnym globalnym konflikcie, dziejącym się we współczesnych czasach; aby jak najlepiej odwzorować realia prawdziwego pola bitwy, deweloperzy prosili o radę konsultantów militarnych.

Przypomnijmy na koniec, że World War 3 zmierza wyłącznie na PC i ma trafić do sprzedaży we wczesnym dostępie jeszcze w tym roku.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

World War 3

World War 3