Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2017, 16:30

autor: Aquma

World of Tanks otrzyma kampanię dla jednego gracza

Popularne w Polsce „Czołgi” doczekają się epizodycznego trybu fabularnego „War Stories”, dzięki któremu samotnie albo w kooperacji z przyjaciółmi weźmiemy udział w rozmaitych epizodach bawiących się historią. Premiera pierwszego odcinka już 22 sierpnia - niestety, tylko na konsolach.

World of Tanks otrzyma kampanię dla jednego gracza - ilustracja #1

Kojarzone dotychczas wyłącznie z zabawą sieciową World of Tanks doczeka się niedługo trybu fabularnego, nazwanego „War Stories”, czyli w tłumaczeniu na język polski „Wojenne historie”. Co więcej, zapowiedziana przez firmę Wargaming nowość trafi do gry lada moment – pierwszego odcinka należy się spodziewać już 22 sierpnia. Podobnie jak World of Tanks, tak i tryb „War Stories” zostanie udostępniony zupełnie za darmo. Niestety są także i gorsze wieści: epizodyczna kampania będzie zawartością ekskluzywną dla konsol (nowej generacji oraz Xboksa 360), co oznacza, że pecetowi czołgiści obejdą się smakiem. Na razie trudno powiedzieć, czy mowa tutaj o ekskluzywności trwałej, czy jedynie czasowej.

„War Stories” to ewolucja naszej marki. Pierwsza kampania w świecie World of Tanks pozwala nam wprowadzić nową narrację i rozszerzyć tytuł dla nowych i obecnych czołgistów” – zapowiada TJ Wagner, dyrektor kreatywny i wykonawczy w Wargaming Chicago-Baltimore.

Tryb „War Stories” będzie się składał z dwóch kampanii, a każda z nich zostanie podzielona na trzy rozdziały. „Brothers in Armour” (pol. „Bracia w pancerzu”) będzie opowieścią o Armii Czerwonej na froncie wschodnim i posłuży za wprowadzenie dla nowych graczy. Z kolei „Flashpoint Berlin” (w wolnym tłumaczeniu „Punkt zapłonu – Berlin”) stanowi osadzoną w czasach zimnej wojny historię Brytyjczyka, który postara się wydostać z objętego blokadą Berlina. To jednak nie koniec – Wargaming planuje dodawanie kolejnych epizodów. Jeden z nich przedstawi nam inwazję niemiecką na Wielką Brytanię, drugi skupi się na pokazaniu kryzysu kubańskiego.

Omawiane historie zostaną przekazane za pośrednictwem animowanych wstawek komiksowych autorstwa P.J. Holdena oraz Matta Timsona, którzy komputerowym czołgistom mogą być znani m.in. z wydanej nakładem wydawnictwa Dark Horse serii „World of Tanks: Rollout”. Za oprawę dźwiękową „War Stories” odpowiada z kolei doceniany przez branżę kompozytor Inon Zur, autor muzyki m.in. do takich hitów jak Fallout 3, Fallout 4, Crysis czy Dragon Age: Origins.

Klimatyczny zwiastun „Wojennych historii”, a także garść screenów promocyjnych zobaczyć możecie poniżej.

Zachęcamy też do poczytania o największych problemach dzisiejszego World of Tanks – swoimi spostrzeżeniami w tej kwestii podzielił się na naszych łamach Asmodeusz.