Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 marca 2014, 19:30

autor: Ender

Wolfenstein: The New Order – nowy trailer

Twórcy Wolfenstein: The New Order zaprezentowali nowy trailer, przedstawiający jeden z wielu przerywników filmowych zrealizowanych na silniku gry. Gracze będą mieli okazję zobaczyć lekko surrealistyczną rozmowę, która odbywa się w wagonie restauracyjnym pociągu jadącego do Berlina.

Wolfenstein: The New Order w skrócie:
  1. Producent: MachineGames
  2. Wydawca: Bethesda
  3. Gatunek: FPS
  4. Platformy docelowe: PC, X360, Xone, PS3, PS4
  5. Premiera: 23 maja

Do premiery Wolfenstein: The New Order zostały jeszcze dwa miesiące, twórcy ze studia MachineGames oraz Bethesda intensywnie zaczynają więc promować nadchodzący tytuł. Najnowszy kilkuminutowy trailer pozwala graczom obejrzeć jeden z wielu przerywników filmowych zrealizowanych w całości na silniku gry. Deweloperzy nie precyzują jednak czy pokazany gameplay pochodzi z jej konsolowej czy pecetowej wersji. Akcja przedstawionej sceny rozgrywa się w wagonie restauracyjnym pociągu jadącego do Berlina. Główny bohater tytułu, BJ Blazkowicz uczestniczy w niespodziewanej i lekko surrealistycznej rozmowie z Frau Engel i jej „uroczym” towarzyszem. Engel, będąca jednym z kilku wyrazistych czarnych charakterów, z którymi zmierzymy się podczas rozgrywki, poddaje Blazkowicza dziwnemu testowi, mającemu sprawdzić jego aryjskość.

Pokazana w klipie scena będzie jedną z wielu, które przygotowali producenci. Studio odpowiadające za powstanie nowego Wolfenstiena zostało założone przez byłych członków Starbreeze, ekipy znanej przede wszystkim z obu odsłon Kronik Riddicka oraz pierwszej części The Darkness. Akcja serii z realiów II wojny światowej została przeniesiona do opanowanej przez nazistów Europy lat 60. Według zapewnień twórców, kampania wystarczy na około 15-20 godzin zabawy. Model rozgrywki będzie nawiązywać do klasycznych FPS-ów z lat 90. Oznacza to, że np. zdrowie postaci gracza nie będzie się automatycznie regenerować. Europejska premiera została wyznaczona na 23 maja 2014 roku. Tytuł ukaże się równocześnie na komputerach PC oraz konsolach Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4 oraz PlayStation 3. Niedawno Bethesda potwierdziła, że osoby, które przedpremierowo zamówią nowego Wolfenstiena otrzymają w przyszłości dostęp do beta-testów gry Doom 4.

  1. Graliśmy w Wolfenstein: The New Order - coraz ciekawszy powrót legendy
  2. Oficjalna strona Wolfenstein: The New Order