Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 marca 2014, 08:51

inFamous: Second Son zadebiutowało w Polsce

Na półki polskich sklepów trafiła gra inFamous: Second Son, czyli najnowsza odsłona sandboksowego cyklu studia Sucker Punch. Produkcja dostępna jest wyłącznie na PlayStation 4, a jej premierze towarzyszy darmowa aktualizacja z dziewiętnastoma nowymi misjami.

Delsin Rowe rozpoczął podbój polskiego rynku gier. - inFamous: Second Son zadebiutowało w Polsce - wiadomość - 2014-03-21
Delsin Rowe rozpoczął podbój polskiego rynku gier.

Nadszedł wreszcie dzień, na który od dawna czekali posiadacze PlayStation 4. Do sprzedaży w Polsce trafiła gra inFamous: Second Son, czyli jedna z najważniejszych premier tego roku na nową konsolę firmy Sony. Produkcja sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 279,99 złotych, choć nie ma większych problemów ze znalezieniem sklepów oferujących ten tytuł taniej. Fanów serii może zainteresować również kosztująca sto złotych więcej Edycja Specjalna, w której do pudełka z grą dołączono czapkę wzorowaną na tej noszonej przez głównego bohatera oraz kody do pobrania dodatku DLC zatytułowanego Dziedzictwo Cole’a, który ukazuje wydarzenia mające miejsce pomiędzy zakończeniem drugiej, a początkiem trzeciej części cyklu.

Co ciekawe, twórcy, czyli ludzie ze studia Sucker Punch, przygotowali na premierę potężną aktualizację. Wprowadza ona do gry dziewiętnaście nowych misji, które w sumie zapewniają dodatkowych pięć godzin zabawy. W ich trakcie możemy poznać prawdę o okupacji miasta Seattle przez oddziały D.U.P. i ten wątek fabularny jest rozwijany także za pośrednictwem strony EnjoyYourPower.com. Ponadto patch usuwa kilka błędów, poprawia zbalansowanie poziomów trudności oraz zwiększa gęstość populacji cywilów i ruchu ulicznego.

Z inFamous: Second Son wiązane są ogromne nadzieje. Ma to być jeden z tych tytułów, dla których gracze będą kupowali konsolę PlayStation 4. Pierwsze recenzje są pozytywne i obecnie gra posiada średnią ocen na poziomie 81% według serwisu Metacritic. Nasz redaktor był bardziej krytyczny i wystawił produkcji notkę 7.0.

  1. Recenzja gry inFamous: Second Son - piękna grafika to nie wszystko
  2. inFamous: Second Son – porównywarka cenowa
  3. inFamous: Second Son – oficjalna strona gry

inFamous: Second Son zadebiutowało w Polsce - ilustracja #3

Przypomnijmy, że inFamous: Second Son to trzecia część sandboksowego cyklu studia Sucker Punch. Gra porzuca bohatera dwóch pierwszych odsłon, czyli Cole’a MacGratha i opowiada historię Delsina Rowe'a - mieszkańca miasta Seattle, który zyskuje moc kontrolowania ognia oraz przeobrażania się w dym.

Warto na koniec wspomnieć, że po zakończeniu prac nad grą, jej główny projektant, czyli Jaime Griesemer, opuścił studio Sucker Punch. Twórca ten pełnił zresztą tę samą rolę przy produkcji Halo 2 i Halo 3, więc jego odejście jest dla tego zespołu sporą stratą.