Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 12:40

autor: Hed

Wodny Walter walczy z firmą naftową – pierwszy zwiastun sympatycznej platformówki

Walter to sympatyczna platformówka o wodzie, która walczy z korporacją paliwową. Twórcy ze studia Blossom Minds pokazali pierwszy zwiastun gry i potwierdzili, że trafi ona na pecety oraz konsole w 2013 roku.

Wodny Walter walczy z firmą naftową – pierwszy zwiastun sympatycznej platformówki - ilustracja #1
Walter to kolejna gra z „ciekłym” bohaterem.

Pojawił się zwiastun gry Walter, opowiadającej o... kilku decymetrach wody, które wypowiedziały wojnę korporacji zajmującej się wydobyciem ropy naftowej. Sympatyczna i jakże zaangażowana w problemy ekologiczne produkcja niezależna zostanie wydana w 2013 roku na Steamie, Xbox LIVE Arcade i PlayStation Network.

Pierwszy raz o Walter usłyszeliśmy pod koniec ubiegłego roku, ale dopiero teraz twórcy pokazali grę w akcji. Nad platformówką pracuje studio Blossom Minds, założone przez Jérôme’a Braune’a, byłego designera z Eden Games (znanego chociażby z serii Test Drive Unlimited). Autorzy korzystają z własnej technologii i mają sporo pomysłów na urozmaicenie rozgrywki.

Czego możemy spodziewać się w samej grze? Poziomów platformowych, których konstrukcja nawiązuje do nietypowego stanu skupienia bohatera. Tytułowy Walter będzie mógł przelewać się na różne sposoby, skakać i pływać. Nie zabraknie też bardziej złożonych zabaw z fizyką – w tym na przykład możliwości zamrożenia „postaci” za pomocą ciekłego azotu.

Trzeba przyznać, że ostatnio obrodziło nam w produkcje, w których ciecz jest głównym bohaterem lub ważnym elementem rozgrywki. Wystarczy przypomnieć sobie o Mercury HG, Vessel, czy Puddle. Zobaczymy czy Walter okaże się równie udany jak wymienione tytuły – każdy z nich bawił się tematem na swój sposób i wprowadzał nowe pomysły.

  1. Oficjalna strona Blossom Minds
gry