Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCX360PS3
Okładka Walter (X360)

Walter

Zabawna platformówka o wodnym bohaterze, który rzuca wyzwanie firmie wydobywającej ropę. Produkcja bazuje na systemie fizycznym obliczającym zachowanie cieczy i zawiera dziesiątki pomysłowych poziomów.

Zręcznościowe | platformówki

Okładka Walter (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Walter to sympatyczna platformówka z dość nietypowym bohaterem – istotą składającą się z wody. Produkcja przypominająca takie tytuły jak Mercury HG, czy Puddle, została stworzona przez francuskie studio Blossom Minds, które założył Jérôme Braune. Deweloper pracował wcześniej w Eden Games, ekipie znanej między innymi z serii Test Drive Unlimited.

W grze wcielamy się w tytułowego Waltera, wodnego bohatera, który rzuca wyzwanie potężnej i złowrogiej korporacji wydobywającej ropę naftową. Działalność firmy przynosi szkodę środowisku naturalnemu i dosłownie zatruwa życie Waltera. Żeby uporać się z tym przeciwnikiem musimy przejść kilkadziesiąt poziomów, wypełnionych po brzegi labiryntami platformowymi, pułapkami, wrogami i ukrytymi przedmiotami.

Twórcy Walter postawili sobie za zadanie stworzyć ładnie wyglądającą i ciekawą platformówkę, która opiera się na systemie fizyki obliczającym zachowanie cieszy. Większość poziomów zawiera więc różne łamigłówki zręcznościowo-logiczne, dostosowane do właściwości głównego bohatera. Walter może skakać, odbijać od ścian, przelewać się lub przeciekać przez różne powierzchnie, a nawet zamienić się w lód pod wpływem ciekłego azotu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Walter

Wymagania wiekowe Walter

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Walter

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • Xbox LIVE
Wodny Walter walczy z firmą naftową – pierwszy zwiastun sympatycznej platformówki
Wodny Walter walczy z firmą naftową – pierwszy zwiastun sympatycznej platformówki

wiadomość14 czerwca 2012

Walter to sympatyczna platformówka o wodzie, która walczy z korporacją paliwową. Twórcy ze studia Blossom Minds pokazali pierwszy zwiastun gry i potwierdzili, że trafi ona na pecety oraz konsole w 2013 roku.

PC
X360
PS3