Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 13:19

autor: Olek

Akademia Gran Turismo zawita do Warszawy i Katowic

W najbliższy weekend (16-17 czerwca) w warszawskich Złotych Tarasach odbędzie się kolejna z imprez promujących tegoroczną edycję konkursu Nissan Gran Turismo Academy. Gracze będą mieli okazję zawalczyć o miano najszybszego wyścigowego kierowcy stolicy i uzyskać kwalifikacje do zaplanowanego na lipiec polskiego finału zmagań.

Akademia Gran Turismo zawita do Warszawy i Katowic - ilustracja #1

Czwarta edycja konkursu Nissan Gran Turismo Academy jest zarazem pierwszą, do której dopuszczeni zostali polscy gracze. Firma Sony Computer Entertainment Polska zadbała o to, by swoimi umiejętnościami za kierownicą wirtualnych samochodów mogli wykazać się nie tylko posiadacze konsoli PlayStation 3. W imprezach z cyklu GT Academy LIVE wzięli już udział mieszkańcy Wrocławia i Poznania. W sobotę i niedzielę (16-17 czerwca) taką okazję będą mieli warszawianie, którzy odwiedzą Centrum Handlowe Złote Tarasy. Tydzień później (23-24 czerwca) symulatory rozstawione zostaną w katowickim Centrum Handlowym Silesia.

Przypomnijmy, że w tym roku organizatorzy Nissan GT Academy zdecydowali się przeprowadzić wieloetapową selekcję kandydatów na profesjonalnych kierowców wyścigowych. Do 24 czerwca z usługi PlayStation Network można pobrać specjalne demo kwalifikacyjne bazujące na grze Gran Turismo 5. Program zbiera informacje o najlepszych osiągniętych rezultatach i na tej podstawie wyłoni uczestników krajowych finałów. Ich zwycięzcy wezmą udział w zawodach Race Camp na brytyjskim torze Silverstone, walcząc o miejsce w prestiżowym Programie Szkolenia Kierowców i prawo do startu w prawdziwym, 24-godzinnym wyścigu w Dubaju.

Akademia Gran Turismo zawita do Warszawy i Katowic - ilustracja #2
Jak w prawdziwym samochodzie, czyli symulatory GT Academy LIVE w akcji.

Więcej szczegółów dotyczących tegorocznej edycji Nissan Gran Turismo Academy dowiecie się odwiedzając stronę internetową GT Academy Polska, na której znaleźć można m.in. listę nazwisk triumfatorów dotychczasowych imprez z cyklu GT Academy LIVE.

Akademia Gran Turismo zawita do Warszawy i Katowic - ilustracja #3Konkurs Nissan Gran Turismo Academy uznawany jest za przepustkę do świata profesjonalnych wyścigów samochodowych. W trzech dotychczasowych edycjach wzięło udział 1,5 mln graczy. W tym roku najprawdopodobniej padnie frekwencyjny rekord, bo na starcie pierwszego etapu eliminacji stanęło już blisko 900 tys. wirtualnych kierowców.

  1. Oficjalna strona internetowa GT Academy Polska
  2. Oficjalna strona internetowa Nissan GT Academy