Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 czerwca 2012, 14:05

autor: Mateusz "Kono" Kądziołka

Pierwszy materiał wideo z gry Painkiller Hell & Damnation

Pojawił się pierwszy materiał filmowy z gry Painkiller Hell & Damnation. Wiemy już jak będzie wyglądać nowa wersja klasycznego Painkillera. Twórcy pokazali odświeżony poziom z oryginału oraz nową broń.

W sieci pojawił się pierwszy film prezentujący grę Painkiller Hell & Damnation. Chociaż jakość materiału pozostawia wiele do życzenia, to dowiedzieliśmy się za jego sprawą kilku nowych informacji na temat remake’u kultowego Painkillera.

Obrazek koncepcyjny z gry Painkiller Hell & Damnation

Filmik został nagrany podczas tegorocznych targów E3. Reinhard Pollice z firmy Nordic Games, komentujący poczynania gracza, opowiada o tym, że Painkiller Hell & Damnation jest tworzony całkowicie od podstaw. Zaznaczył jednak, że deweloperzy bardzo mocno wzorują się na pierwowzorze, aby nie stracić wyglądu i klimatu pierwszego Painkillera. W grze pojawi się też kilka niespotykanych wcześniej trybów rozgrywki wieloosobowej oraz rodzajów broni. W 2:30 możemy zobaczyć jedną z nowych giwer (twórcy nazwali ją Soulcatcher).

Reinhard Pollice zapewnił też, że wszystkie poziomy zostaną zmodyfikowane, a gracze będą musieli odnaleźć nowe sekretne miejsca. Ciekawą informacją jest też to, że historia przedstawiona w grze doczeka się zmian. Według Pollice’a, Painkiller Hell & Damnation ma być nie tyle remake’iem, co reinterpretacją oryginału. Warto też zaznaczyć, że twórcy chcą sprawić, by grę przyjęli ciepło e-sportowcy.

Na końcu materiału Pollice zdradził też przewidywalną datę wydania Painkiller Hell & Damnation. Według przypuszczeń pracownika Nordic Games, reinkarnacja jednej z najlepszych polskich gier ukaże się w październiku 2012 roku.