Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 września 2018, 19:08

Właściciel Bethesdy rejestruje znak towarowy Redfall

Spółka ZeniMax, będąca właścicielem firmy Bethesda, która stworzyła serię The Elder Scrolls, zarejestrowała nowy znak towarowy – Redfall. Może być on związany z kolejnym projektem któregoś z należących do wydawcy zespołów deweloperskich.

Spółka ZeniMax Media, do której należy firma Bethesda, wydawca i deweloper, znany dzięki serii RPG The Elder Scrolls, złożyła w tym tygodniu w amerykańskim urzędzie patentowym wniosek o rejestrację znaku towarowego o nazwie Redfall. Z dokumentów wynika, że dotyczy on bezpośrednio nowego oprogramowania oraz gier komputerowych. ZeniMax oczekuje w tej chwili na pozytywną decyzję urzędników. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Redfall może być związany z którymś z przygotowywanych przez Bethesdę lub id Software jeszcze niezapowiedzianych projektów.

Redfall może być tytułem któregoś z nowych projektów id Software lub Bethesdy

Zanim wdamy się w spekulacje musimy pamiętać, że w przeciwieństwie do wielu innych wydawców, którzy na ostatnią chwilę lub tuż przed zapowiedzią rejestrują znaki towarowe własnych produkcji, ZeniMax robi to czasami z dużym wyprzedzeniem. I tak na przykład, spółka zarejestrowała już ponad pięć lat temu tytuł Starfield, który został oficjalnie przedstawiony dopiero tym roku, w formie krótkiego zwiastuna pokazanego podczas targów E3. Niewykluczone, że może być to jakiś spin-off The Elder Scrolls, jak chociażby An Elder Scrolls Legend: Battlespire z 1997 roku lub The Elder Scrolls Adventures: Redguard z 1998 roku, albo jego pełnoprawna szósta odsłona lub kolejne rozszerzenie do The Elder Scrolls Online.

  1. ZeniMax Media – strona oficjalna