Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 27 listopada 2006, 09:14

autor: Metatron

Wii innowacją roku według serwisu Popular Science

Pomimo tego, że aktualnie dostępne gry na Wii nie wzbudzają zbytniego zachwytu (wyjątkiem jest nowa Zelda), to i tak dzięki unikalnemu sterowaniu potrafią wciągnąć nie tylko zwykłych graczy, ale również ludzi, którym wcześniej wydawało się, że nie wezmą pada do ręki. Serwis Popular Science uznał, że jest to wystarczający argument, aby konsoli Nintendo przyznać nagrodę „Grand Award”.

Pomimo tego, że aktualnie dostępne gry na Wii nie wzbudzają zbytniego zachwytu (wyjątkiem jest nowa Zelda), to i tak dzięki unikalnemu sterowaniu potrafią wciągnąć nie tylko zwykłych graczy, ale również ludzi, którym wcześniej wydawało się, że nie wezmą pada do ręki. Serwis Popular Science uznał, że jest to wystarczający argument, aby konsoli Nintendo przyznać nagrodę „Grand Award” w kategorii „innowacja roku – domowa rozrywka”.

Wii innowacją roku według serwisu Popular Science - ilustracja #1

Autorzy serwisu docenili pomysł twórców Wii i odwagę, by zrezygnować z pościgu za lepszą grafiką i silniejszymi procesorami, a także to, że kontroler przywodzi na myśl czasy, kiedy sterowanie było prostsze i nie wymagało zapamiętania obłożenia szeregu przycisków. Prostota obsługi, powrót do korzeni, jeżeli chodzi o idee rozrywki i olbrzymia dawka przyjemności płynąca z grania za pomocą „pilota” sprawiły, że Wii zostało uznane godnym otrzymania nagrody.