Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2013, 14:50

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Wiedźmin 3, Assassin's Creed IV, Humble Bundle) 16/10/13

Dziś piszemy m.in. o technologii SpeedTree wykorzystanej w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, skali produkcji Assassin's Creed IV: Black Flag, nowej edycji akcji Humble Bundle with Android, a także popularności Monster Hunter 4 w Japonii. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Ace Combat: Assault Horizon

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Ace Combat: Assault Horizon. Dzieło studia Project Aces możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Obecnie produkcja kosztuje 7,49 euro (ok. 32 zł). Promocja zakończy się jutro o godzinie 19:00.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Studio CD Projekt Red wykorzysta technologię SpeedTree w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Pozwoli to twórcom na łatwiejsze wygenerowanie naturalnie wyglądającej roślinności. Firma Interactive Data Visualization dostarcza w swojej technologii także bogatą bibliotekę zawierającą setki modeli drzew, krzaków i innych roślin. Polski deweloper wykorzystał wcześniej SpeedTree w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, a więc poprzedniej części serii.

Technologia SpeedTree pozwoli na zaaplikowanie realistycznie wyglądającej roślinności - Wieści ze świata (Wiedźmin 3, Assassin's Creed IV, Humble Bundle) 16/10/13 - wiadomość - 2013-10-16
Technologia SpeedTree pozwoli na zaaplikowanie realistycznie wyglądającej roślinności

Sid Meier’s Civilization V

Studio Firaxis Games udostępniło dodatek DLC Scrambled Continents do gry Sid Meier’s Civilization V i zapowiedziało kolejne rozszerzenie. W skład pakietu Scrambled Continents wchodzą mapy Afryki, Azji Wschodniej, Ameryki Północnej, Europy Zachodniej i wiele innych wypisanych na karcie produktu w serwisie Steam. DLC kosztuje 9,49 euro (ok. 40 zł). W takiej samej cenie 5 listopada ukaże się kolejne rozszerzenie. Scrambled Nations będzie zawierać mapy Kanady, Australii, Japonii, Skandynawii, Wielkiej Brytanii oraz Chin.

Assassin’s Creed IV: Black Flag

Ashraf Ismail, reżyser gry Assassin’s Creed IV: Black Flag, ujawnił w wywiadzie dla serwisu Examiner, że w pracach nad wspomnianym tytułem brało udział ponad 900 osób. Choć za głównych twórców jest uważane studio Ubisoft Montreal, to w rzeczywistości pomagało mu kilka innych zespołów Ubisoftu z siedzibą w różnych miejscach na świecie. Assassin’s Creed IV: Black Flag ukaże się w Europie 29 października na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W listopadzie na Starym Kontynencie zadebiutują też wersje na PC, PlayStation 4, Xboksa One oraz Wii U.

Humble Bundle with Android 7

Ruszyła siódma edycja akcji Humble Bundle with Android, w której za niewielką cenę można nabyć kilka gier na PC (Windows, Mac, Linux) i urządzenia przenośne korzystające z systemu Android. Za dowolną sumę pieniędzy otrzymacie cztery tytuły (Ticket to Ride, Greed Corp, Incredipede, Anodyne), a płacąc kwotę powyżej średniej widocznej na oficjalnej stronie (obecnie 6,24 dolarów, czyli ok. 19 zł) dostaniecie dodatkowo Worms Reloaded, The Bard’s Tale i inne produkcje, które dopiero zostaną wprowadzone do oferty. Zestaw został uzupełniony o ścieżki dźwiękowe poszczególnych gier (oprócz Incredipede). Akcja zakończy się 29 października o godzinie 20:00.

Monster Hunter 4

Firma Capcom ogłosiła, że do tej pory do japońskich sklepów rozesłano 3 miliony egzemplarzy gry Monster Hunter 4, która 14 września ukazała się w Kraju Kwitnącej Wiśni na 3DS-ie. Co ciekawe, do tego wyniku wliczono także kopie nabyte drogą cyfrowej dystrybucji za pośrednictwem usługi eShop. Japoński wydawca chwali się, że jest to rekordowe osiągnięcie w Japonii, jeśli wziąć pod uwagę gry na 3DS-a nie wydane przez Nintendo. Wciąż nie wiadomo, kiedy Monster Hunter 4 ukaże się na zachodnich rynkach.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

 1. Super Sanctum TD

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

 1. Tales of Xillia 2 – trailer
 2. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn – Wolves Den trailer
 3. Lightning Returns: Final Fantasy XIII – rozgrywka z komentarzem twórców
 4. Sid Meier’s Ace Patrol – zwiastun na premierę
 5. MechWarrior Online – Project Phoenix
 6. War Thunder – zwiastun wersji na PS4
 7. Call of Duty: Ghosts – reklama telewizyjna
 8. Battlefield 4 – reklama telewizyjna
 9. FIFA 14 – Podania
 10. FIFA 14 – Dośrodkowania
 11. FIFA 14 – Strzały
 12. Warface – trailer
 13. Gran Turismo 6 – trailer #3
 14. Assassin’s Creed IV: Black Flag – historia Edwarda Kenwaya (PL)
 15. Galactic Civilization III – trailer
 16. How to Survive – gameplay trailer
 17. Spacebase DF-9 – trailer
 18. SimCity: Miasta Przyszłości – rozgrywka z komentarzem twórców (PL)
 19. Zumba Fitness World Party – zwiastun na premierę
 20. Ethan: Meteor Hunter – trailer
 21. Magicka – trailer #2
 22. Goodbye Deponia – trailer
 23. Metro: Last Light – Chronicles Pack DLC – trailer
 24. The Last of Us – Abandoned Territories Map Pack trailer
 25. The Last of Us – patch 1.05