Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Super Sanctum TD (PC)

Super Sanctum TD PC

Utrzymana w stylistyce retro strategia typu tower defense, wyprodukowana przez szwedzkie studio Coffee Stain. Zadaniem gracza jest obronić źródła energii na planecie zaatakowanej przez obcych, a zabawa polega głównie na wznoszeniu i rozbudowywaniu konstrukcji obronnych.

Strategiczne | science fiction | tower defense | widok izometryczny

PC Windows
Okładka Super Sanctum TD (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15maja2013

Super Sanctum TD to produkcja niezależnego studia Coffee Stain stworzona głównie z myślą o fanach serii Sanctum. W przeciwieństwie do głównych odsłon cyklu, w spin-offie deweloperzy z pokusili się o klasyczną strategię tower defense w klimacie retro.

Akcja Super Sanctum TD toczy się na ekranie automatu do gier umieszczonego w kwaterze głównej bohaterów Sanctum 2. Zgodnie ze schematem serii, fabuła jest zaledwie luźno zarysowana i przedstawia zmagania z kosmitami, którzy pragną przedrzeć się do wnętrza bazy i zniszczyć znajdujące się w niej jądra energetyczne.

Wzorem klasycznych strategii typu tower defense, zadanie gracza polega na tym, by powstrzymać nacierających falami intruzów przy użyciu różnego rodzaju budowli obronnych. Kluczowe znaczenie ma właściwe umiejscowienie wieżyczek na planszach, aby napastnicy maksymalnie długo przebywali w zasięgu ich rażenia. Pieniądze zdobywane dzięki eliminacji przeciwników pozwalają na budowę nowych lub rozbudowę już posiadanych konstrukcji i zwiększanie ich efektywności. Dodatkowo w trakcie zmagań można posłużyć się specjalnymi umiejętnościami (np. smart bomb lub freeze), pozwalającymi wspomóc obrońców.

Super Sanctum TD odznacza się intuicyjnie prostym systemem sterowania. Jednocześnie poziom trudności jest na tyle wysoki, by stanowić wyzwanie także dla doświadczonych strategów. Twórcy zadbali również o bogaty zbiór perków, jakie zdobyć i rozwijać można w trakcie zabawy.

Oprawa audiowizualna Super Sanctum TD stylizowana jest na grę retro z dwuwymiarową grafiką prezentowaną w rzucie izometrycznym, wyraźnie zaznaczonym efektem pikselizacji oraz podkładem dźwiękowym z muzyką w formacie midi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Super Sanctum TD

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Super Sanctum TD

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium III 1 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 5700 lub lepsza)
  • 100 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8