Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2016, 13:20

autor: Draug

Wieści ze świata (Torment: Tides of Numenera, The Witness, Subnautica, Arslan: The Warriors of Legend) 15/1/2016

Dziś piszemy m.in. o nowym screenie i utworze muzycznym z Torment: Tides of Numenera, obsadzie aktorskiej The Witness, aktualizacji H2.0 do gry Subnautica oraz zapowiedzi pecetowej wersji Arslan: The Warriors of Legend. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Torment: Tides of Numenera – nowy screen i utwór muzyczny

Kompozytor Mark Morgan podzielił się ze światem jednym z utworów muzycznych, które będą składały się na ścieżkę dźwiękową długo oczekiwanej gry RPG Torment: Tides of Numenera. Czuć tu ducha klasycznego Planescape: Torment, więc warto posłuchać – możecie to zrobić, odtwarzając poniższy klip wideo. Muzyka ta będzie nam towarzyszyć przy zwiedzaniu zewnętrznych stref lokacji Sagus Cliffs – miejsce to (a dokładniej część jednej z jego czterech dzielnic) studio inXile Entertainment zaprezentowało również na nowym screenie, też widocznym poniżej.

The Witness – ujawniono obsadę aktorską

Jonathan Blow w imieniu studia Number None przedstawił obsadę aktorską nadchodzącej przygodówki The Witness. Wprawdzie w świecie gry nie spotkamy żywego ducha, ale natkniemy się na dzienniki audio, w których usłyszymy takich aktorów głosowych jak Ashley Johnson (Ellie z The Last of Us), Phil LaMarr (Ratbag z Śródziemia: Cienia Mordoru), Matthew Waterson (sir Lucan z The Order: 1886) i Terra Deva (muzyk niezwiązany z branżą gier). The Witness wyjdzie 26 stycznia na PC i PS4.

Subnautica – masa zmian w podwodnym survivalu w wersji 2.0

Studio Unknown World wypuściło wielką aktualizację H2.0 do gry Subnautica – podwodnego sandboksowego survivalu, który jest dostępny w programie Steam Early Access od grudnia 2014 roku. Wprowadzone zmiany dotyczą przede wszystkim sfery graficznej – woda wygląda i zachowuje się teraz bardziej realistycznie (zwłaszcza powierzchnia oceanu), poprawiono też system oświetlenia, by np. cykl dnia i nocy stał się bardziej autentyczny, i przygotowano szereg modeli dla przedmiotów tworzonych w „fabrykatorze”. Oprócz tego na wyposażeniu bohatera znalazł się podręczny skaner, pozwalający na bieżąco badać obiekty występujące w podwodnym świecie i jego mieszkańców, a następnie czytać o nich w bazie danych w PDA. Więcej o nowościach w omawianej grze dowiecie się z estetycznej strony internetowej przygotowanej dla aktualizacji H2.0 lub z poniższego zwiastuna.

Arslan: The Warriors of Legend trafi na PC

Firma Koei Tecmo potwierdziła niedawne pogłoski i zapowiedziała, że gra akcji Arslan: The Warriors of Legend od studia Omega Force zadebiutuje na komputerach osobistych 9 lutego (na platformie Steam). Pecetowy port jakościowo będzie stał na poziomie wersji na PS4, choć na najwyższych ustawieniach graficznych może wyglądać minimalnie lepiej. Wymagania sprzętowe możecie sprawdzić tutaj. Osoby, które kupią ten tytuł w ciągu pierwszego miesiąca po premierze, mogą liczyć na specjalne dodatki.

Ponadto ogłoszono, że konsolowe wersje Arslan: The Warriors of Legend (PS4, PS3, XOne) staną się dostępne w Europie 12 lutego (gra zadebiutowała we wrześniu 2015 roku, ale na razie można ją kupić tylko w Japonii).

Wieści ze świata (Torment: Tides of Numenera, The Witness, Subnautica, Arslan: The Warriors of Legend) 15/1/2016 - ilustracja #2

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…