Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lutego 2018, 16:04

autor: Góral

Wielki sukces Horizon Zero Dawn

Studio Guerrilla Games pochwaliło się najnowszymi wynikami sprzedaży gry Horizon Zero Dawn. W ciągu roku produkcja rozeszła się w liczbie 7,6 miliona egzemplarzy.

Równo rok temu na konsoli PlayStation 4 zadebiutowała udana przygodowa gra akcji Horizon Zero Dawn od studia Guerrilla Games. Produkcja spotkała się z ciepłym przyjęciem przez recenzentów oraz graczy, którzy do końca kwietnia 2017 roku zakupili 3,4 miliona egzemplarzy. W pierwsze urodziny nowej marki deweloperzy pochwalili się, że projekt znalazł już 7,6 miliona nabywców. W związku z tym gra stała się najlepiej sprzedającą się nową marką od wewnętrznego studia Sony w historii PlayStation 4.

Wielki sukces Horizon Zero Dawn - ilustracja #1

Guerrilla Games to holenderskie studio założone w 2000 roku. Deweloper zasłynął serią strzelanek Killzone. Ostatnia odsłona cyklu, Killzone: Shadow Fall, była jednym z tytułów startowych konsoli PlayStation 4. W 2017 roku pojawiły się przesłanki związane z ewentualną kolejną częścią marki, ale w związku z wielkim sukcesem Horizon Zero Dawn bardziej prawdopodobne jest, że następną grą zespołu będą nowe przygody Aloy.

W zamieszczonym wpisie deweloperzy wyjaśnili, że wiedzieli, iż gracze czekają na ten tytuł, ale nie spodziewali się sprzedaży na takim poziomie. Tym samym miniony rok był jednym z najlepszych w historii studia Guerrilla Games. W ramach podziękowania jutro w PlayStation Store pojawi się darmowa paczka z awatarami i motywem zawierającym najlepsze ujęcia graczy wykonane w trybie fotograficznym Horizon Zero Dawn.

Przy okazji opublikowano widoczny poniżej dziennik dewelopera dotyczący warstwy dźwiękowej produkcji. Możecie na nim zobaczyć m.in. instrumenty z gry, których atrapy wykonano w rzeczywistości, by wykorzystać je podczas sesji motion capture.

Na koniec przypominamy, że Horizon Zero Dawn doczekało się w listopadzie 2017 roku rozszerzenia The Frozen Wilds. Trafiamy w nim do mroźnej krainy na północy, gdzie bierzemy udział w kolejnej przygodzie. Dodatek kupicie osobno, lub w zestawie z grą (Horizon Zero Dawn: Edycja Kompletna).

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn