Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 kwietnia 2021, 19:03

autor: Karol Laska

Wiedźmin 3 w 2020 roku osiągnął drugi najlepszy wynik

Wiemy, jak poradził sobie Wiedźmin 3: Dziki Gon od strony finansowej w 2020 roku w porównaniu do poprzednich lat. Grupa CD Projekt może być zadowolona z osiągniętych wyników.

Grupa CD Projekt podzieliła się ze światem swoimi wynikami finansowymi za rok 2020. Oprócz dość oczywistych podsumowań związanych z premierą Cyberpunka 2077, przyszedł też czas na zebranie wszelakich liczb dotyczących marki Wiedźmin. Jednego jesteśmy pewni, obserwując podane statystyki – to był naprawdę udany okres dla Geralta i spółki, jeżeli chodzi o zyskanie popularności i wyniki sprzedażowe na całym globie.

Po pierwsze, warto przytoczyć wykres słupkowy ilustrujący roczne przychody płynące z całej wiedźmińskiej trylogii. Szczególną uwagę zwraca przede wszystkim pozycja Wiedźmina 3. Dziki Gon (wraz z dodatkami) zapewnił CDPR największe zarobki od czasów 2016, a następnie 2015 roku. Biorąc pod uwagę, że porównujemy ten okres z rokiem premiery oraz tym świeżo po niej, to naprawdę możemy mówić o dobrym wyniku „Redów”.

Wiedźmin 3 osiągnął w 2020 roku trzeci najlepszy wynik pod względem ogólnego przychodu. Źródło: CD Projekt

Po drugie, podzielono się łączną liczbą sprzedanych kopii wszystkich gier z wiedźmińskiej trylogii. Ta przekroczyła 50 milionów egzemplarzy, z czego ponad połowę, bo 35 milionów, stanowi Dziki Gon. Dobrą dyspozycję trzeciego Wiedźmina potwierdził również Piotr Nielubowicz, wiceprezes CD Projektu, który wspomniał w ogłoszeniu prasowym, że 2020 rok był dla wspomnianej produkcji drugim najlepszym (po 2015), jeżeli chodzi o liczbę sprzedanych kopii gry.

Wiedźmin 3 osiągnął w 2020 roku drugi najlepszy wynik pod względem liczby sprzedanych kopii. Źródło: CD Projekt

A co dzieje się z resztą growego uniwersum Wiedźmina? Również ma się całkiem nieźle, co udowadnia przypadek Gwinta, który zwiększył swoje przychody w stosunku do roku poprzedniego. „Redzi” nie zapomnieli także wspomnieć o ich mobilnym „wiedźmińskim” projekcie, czyli The Witcher: Monster Slayer. Zaznaczyli, że produkcja trafi na rynek latem 2021 roku (na urządzenia z systemem Android oraz iOS).

  1. Więcej informacji o Wiedźminie 3
  2. Recenzja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na PC – Geralt rozwija skrzydła na pececie
  3. Wiedźmin 3 Dziki Gon - poradnik do gry