Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 listopada 2022, 22:00

autor: Zuzanna "ZuzoliK" Domeradzka

Jak bardzo next-genowy Wiedźmin 3 ulepszy grafikę? Zobacz porównania

Zastanawiacie się, jak bardzo wersja Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na konsole obecnej generacji zostanie usprawniona pod względem graficznym? Różnice w szczegółach dostrzeżecie na porównaniach fanów.

Źródło fot. thewitcher.com
i

Usprawniona wersja Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na pecety oraz konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S zadebiutuje już 14 grudnia. Gameplay z gry zaprezentowano niedawno podczas transmisji CD Projektu. Jednak fanom trudno było ocenić odświeżoną grafikę z tego względu, że nie zestawiono jej z platformami poprzedniej generacji. Z pomocą przyszli gracze, którzy sami porównują obie wersje gry.

Bardzo szczegółowy filmik został opublikowany na kanale ElAnalistaDeBits. Klatka po klatce zestawiono na nim Wiedźmina 3 na maksymalnych ustawieniach graficznych na PC z materiałem przedstawiającym jego odświeżoną wersję. Na filmie możemy również zobaczyć m.in. różnice między Dzikim Gonem na PS4 Pro a tym na PS5 w trybie wydajności (wspierającym rozdzielczość 4K oraz 60 klatek na sekundę). Jest to jedna z dwóch opcji graficznych, jakie zaoferuje tytuł na konsolach obecnej generacji. Cały filmik zobaczycie poniżej.

Dobrze więc widać, że nowa wersja Wiedźmina 3 dzięki ray tracingowi zaoferuje lepsze oświetlenie czy odbicia. Zmianie uległo również wiele tekstur, które są teraz bardziej szczegółowe – widać to na przykładzie wody, nieba, jak i gór.

Z kolei jeden z użytkowników Reddita odtworzył screen z odświeżonego Skellige na swoim PC na maksymalnych ustawieniach graficznych. Jak zauważył któryś fan, dzięki temu porównaniu (poniżej) dobrze widać różnice w trawie, która została kompletnie przemodelowana.

Jak bardzo next-genowy Wiedźmin 3 ulepszy grafikę? Zobacz porównania - ilustracja #1

Odświeżona wersja Wiedźmina 3 na PS5Żródło: Reddit, jacob1342

Jak bardzo next-genowy Wiedźmin 3 ulepszy grafikę? Zobacz porównania - ilustracja #2

Aktualna wersja Wiedźmina 3 na PCŻródło: Reddit, jacob1342

Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolach obecnej generacji zaoferuje również m.in. tryb fotograficzny oraz elementy z serialu Netflixa. Nowa wersja będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy gry.