Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 listopada 2022, 17:55

Wiedźmin 3 z next-genową aktualizacją na gameplayu; znamy szczegóły [Aktualizacja]

CD Projekt RED zaprezentował gameplay z odświeżonej wersji Wiedźmina 3. Lista zmian jest długa i obejmuje nową zawartość.

Źrodło fot. CDPR
i

O godzinie 18:00 odbyła się transmisja studia CD Projekt RED, na której zaprezentowany został gameplay z odświeżonej wersji Wiedźmina 3, opracowywanej z myślą o PC oraz konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Całość mogliście oglądać za pośrednictwem platformy Twitch – oto powtórka demonstracji rozgrywki:

Jak już wspominaliśmy wcześniej, łatka przyniesie nam m.in. całkowicie nową zawartość. Otrzymamy szereg modów zintegrowanych z grą, a także darmowe DLC zawierające przedmioty inspirowane serialem Wiedźmin Netflixa – w tym alternatywne wyglądy dla wybranych postaci. Oznacza to, że w grze będziecie mogli zobaczyć np. podobiznę Joeya Bateya grającego Jaskra. Co istotne, aby zdobyć miecze i zbroje z dodatku, trzeba będzie wykonać nowe zadanie poboczne.

„Next-genowy” patch wprowadzi też szereg zmian w warstwie technicznej. Łatka zaoferuje między innymi następujące ulepszenia:

  1. wsparcie dla ray tracingu, FSR 2 i DLSS;
  2. skrócone czasy ładowania dla konsol obecnej generacji;
  3. tryb fotograficzny;
  4. ustawienia graficzne Ultra+ na PC;
  5. poprawione tekstury;
  6. cross-save i cross-progression
  7. dwa tryby działania gry na konsolach: wydajności oraz jakości (z RTGI i FSR2).

Oprócz tego otrzymamy również szereg poprawek, które mają wpłynąć na sam komfort rozgrywki. Patch wprowadzi m.in. poprawioną mapę oraz nowe kąty kamery. Pełna lista zmian (tzw. patch notes) na ten moment nie jest jeszcze dostępna.

Aktualizacja do Wiedźmina 3 trafi na PC oraz konsole PS5 i Xbox Series X/S 14 grudnia tego roku. Będzie ona oczywiście darmowa dla wszystkich posiadaczy gry. Osoby, które do tej pory nie zakupiły tytułu, będą mogły nabyć Edycję kompletną na platformy obecnej generacji (wyposażoną dodatkowo w fabularne rozszerzenia Serca z kamienia oraz Krew i wino).

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej