Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2017, 18:40

autor: Vergil

Wiedźmin 3: Dziki Gon na liście gier wykorzystujących możliwości Xboksa One X [AKTUALIZACJA]

Wiedźmin 3: Dziki Gon po cichu zakradł się na zakończoną kilka godzin temu konferencję Microsoftu. Produkcja znalazła się na liście gier wykorzystujących dodatkową moc Xboksa One X. [Aktualizacja: CD Projekt RED potwierdził, że szykuje jedną łatkę na rzecz konsoli Xbox One X - i drugą dla PlayStation 4 Pro]

AKTUALIZACJA:

Redakcja serwisu Eurogamer wystosowała w tej sprawie zapytanie do studia CD Projekt RED. Polska ekipa potwierdziła, że „pracuje obecnie nad łatkami dla Xboksa One X i PlayStation 4 Pro”, dzięki którym Wiedźmin 3: Dziki Gon będzie działać lepiej na tych konsolach. Na ten moment jednak twórcy nie dzielą się jeszcze żadnymi konkretami, toteż nie wiemy, jakie usprawnienia przyniosą ze sobą wyżej wspomniane patche.

Jak być może pamiętacie, swego czasu przedstawiciele CD Projekt RED potwierdzili, że Wiedźmin 3: Dziki Gon nie doczeka się łatki, dzięki której mógłby wykorzystać dodatkową moc PlayStation 4 Pro. Wygląda jednak na to, że w przypadku Xboksa One X sprawy będą wyglądać nieco inaczej. Dzieło polskiego studia pojawiło się bowiem na liście gier działających lepiej na nowej konsoli giganta z Redmond.

Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż żyje i ma się dobrze. Trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii może wykorzystać moc Xboksa One X. - Wiedźmin 3: Dziki Gon na liście gier wykorzystujących możliwości Xboksa One X [AKTUALIZACJA] - wiadomość - 2017-06-12
Wiedźmin 3: Dziki Gon wciąż żyje i ma się dobrze. Trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii może wykorzystać moc Xboksa One X.

Na ten moment niestety nie wiadomo, czy gra doczeka się łatki, czy też porzucenie ograniczeń technologicznych podstawowej wersji konsoli zwyczajnie pozwoli jej rozwinąć skrzydła. Warto bowiem pamiętać, że rozdzielczość, w jakiej opisywana produkcja działa na Xboksie One, wynosi 900p. Istnieje więc szansa, że Dziki Gon na Xboksie One X będzie po prostu działać w rozdzielczości 1080p.

Na ten moment jednak są to tylko spekulacje – z ust przedstawicieli CD Projekt RED, ani tym bardziej Microsoftu, nie padły żadne konkrety. Warto przy tym zauważyć, że tytułu zabrakło na zwiastunie prezentującym pozycje, jakie doczekają się patcha pozwalającego im działać na Xboksie One X w rozdzielczości 4K.

Zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak śledzić rozwój wydarzeń – niezły ogląd sytuacji dają dedykowane wątki na forach NeoGAF oraz Reddit, w których użytkownicy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i informacjami wydobytymi z czeluści Internetu.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon