Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 maja 2015, 19:26

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wiedźmin 3: Dziki Gon - komunikat CDP.pl w sprawie wadliwych płyt

Część osób, które nabyły grę Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na komputery PC boryka się z problemami podczas instalacji produkcji z płyt. Firma CDP.pl, polski dystrybutor tytułu, opublikowała komunikat w tej sprawie.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - komunikat CDP.pl w sprawie wadliwych płyt - ilustracja #1

Dotarły do nas kolejne informacje związane z grą Wiedźmin 3: Dziki Gon. Tym razem firma CDP.pl, polski dystrybutor tytułu, przesłała nam oświadczenie w sprawie wadliwych nośników w przypadku PC-towej wersji produkcji. Okazało się bowiem, że część osób ma problemy z instalacją tytułu z płyt. Firma zachęca przede wszystkim do skorzystania z klucza znajdującego się w każdym pudełku, umożliwiającego pobranie gry z serwisu GOG.com i uniknięciu instalacji, ale to nie wszystko. Oficjalne stanowisko CDP.pl w tej sprawie brzmi następująco:

„W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały, że u niektórych z Was pojawiły się problemy z odczytem i instalacją z płyt DVD gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji PC. Jest dla nas absolutnym priorytetem, aby każda osoba która nabyła grę była w pełni zadowolona, dlatego też nasz dział pomocy technicznej dokładnie zbadał już znaczną część ze zgłoszonych problemów.

Przede wszystkim chcielibyśmy Was zapewnić, że komplikacje przy instalacji gry występują tylko u niewielkiej liczby użytkowników oraz że nadal możecie pobrać swoją kopię gry za pośrednictwem serwisu GOG.com, bez konieczności jej instalowania z płyty – to najdogodniejsze rozwiązanie pozwoli Wam cieszyć się rozgrywką już teraz, podczas kiedy my będziemy rozwiązywać problem z płytą.

Nieprawidłowości w odczycie danych z nośników pojawiają się najczęściej przy skraju warstwy/płyty: nośnikiem fizycznym gry jest dwuwarstwowa płyta DVD. Występują one jedynie w niektórych specyficznych przypadkach i wynikają z indywidualnych ustawień sprzętowych czytnika (np. prędkości odczytu danych z nośnika, czy moc lasera w głowicy). Przy ustawionej maksymalnej prędkości odczytu może się zdarzyć, że wiązka laserowa jest zbyt słaba, algorytm korekcji danych nie działa prawidłowo i zgłasza błędy sumy kontrolnej (CRC)”.

Firma ujawniła również, że osoby borykające się z tym problemem mogą spróbować skorzystać z tej instrukcji. W razie dalszych problemów warto skontaktować się z działem pomocy CDP.pl (tel.: 801 801 815, albo formularz pisemny), a w ostateczności oddać grę do sklepu (kompletną z wszystkimi nośnikami), który odeśle ją do dystrybutora. Ten, po zweryfikowaniu usterki, wymieni nośniki na nowe.

Wiedźmin 3: Dziki Gon zadebiutował na rynku 19 maja. Polska produkcja, dostępna na konsolach Xbox One, PlayStation 4 i komputerach PC, według mediów jest jedną z najlepszych gier RPG akcji i z pewnością warta jest swojej ceny. Co ciekawe, tytuł osiągnął duży sukces już przed premierą, gdyż w ramach pre-orderów sprzedano 1,5 mln egzemplarzy.