Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2015, 21:30

autor: Draug

Wiedźmin 3: Dziki Gon - 1,5 mln pre-orderów i drugi zwiastun premierowy

W przededniu premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon studio CD Projekt RED wypuściło jeszcze jeden efektowny (choć tym razem nie w formie CGI) zwiastun swojego wielkiego RPG. Oprócz tego okazało się, że w ciągu minionego tygodnia liczba zamówień przedpremierowych omawianej produkcji wzrosła z miliona o kolejne pięćset tysięcy egzemplarzy.

Do długo wyczekiwanego debiutu gry Wiedźmin 3: Dziki Gon zostały już tylko godziny. By podsycić emocje, studio CD Projekt RED wypuściło jeszcze jeden zwiastun premierowy swojego świetnie przyjętego RPG, trwający bez mała cztery minuty (został wklejony powyżej). Wprawdzie nie jest to filmowy trailer, jak poprzedni materiał wideo, a zlepek cutscenek z gry, lecz i tak nie można odmówić filmikowi efektowności. W programie: dużo malowniczych pejzaży i emocji na twarzach postaci, młoda Ciri na wahadle w Kaer Morhen, namiętne spojrzenia Yennefer, a także sporo znanych i lubianych bohaterów, których jeszcze nie oglądaliśmy na oficjalnych materiałach (z dominacją temerskich patriotów). Wprawdzie w tle przygrywa zupełnie inna muzyka niż zwyczajowe kompozycje Percivala Schuttenbacha – utwór Oats in the Water w wykonaniu Bena Howarda – ale i tak jest klimatycznie.

To jeszcze nie wszystko. Okazuje się, że wysyp wyśmienitych recenzji z ubiegłego tygodnia niebywale nakręcił „hype” na Wiedźmina 3 – dopiero co dawaliśmy znać, że Dzikiemu Gonowi stuknął milion pre-orderów, a dzisiaj wyszło na jaw, iż liczba złożonych zamówień przedpremierowych w tydzień podskoczyła do 1,5 miliona.

Jak wspomniałem, do debiutu omawianej gry zostały ostatnie chwile. Kto nie nabył jeszcze swojego egzemplarza, może zrobić to w trakcie jednej z imprez premierowych, które tej nocy są organizowane w wielu miastach w Polsce (z dokładną rozpiską wydarzeń zapoznacie się tutaj). Z kolei osoby, które zamówiły edycje cyfrowe i pobrały już ich pliki (w tzw. pre-loadzie), będą mogły rozpocząć zabawę o godzinie 1:00 – zarówno na pecetach, jak i konsolach PlayStation 4 i Xbox One.