Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 października 2017, 18:40

autor: Góral

Wiedźmin 3: Dziki Gon - CD Projekt RED zrobiło z Geralta snowboardzistę

W jednym z odcinków dokumentu na temat serii Wiedźmin przygotowanego przez Noclip zdradzono, że studio CD Projekt RED zrobiło z Geralta... snowboardzistę.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - CD Projekt RED zrobiło z Geralta snowboardzistę - ilustracja #1

Kilka dni temu na kanale Noclip w serwisie YouTube ukazała się pierwsza część dokumentu opowiadającego o twórcach serii Wiedźmin oraz oczywiście o niej samej. Pojawiły się już kolejne odcinki tego ciekawego materiału – wszystkie zamieszczamy na końcu wiadomości. Wcześniej pragniemy jednak zwrócić uwagę na fragment klipu zatytułowanego Designing The World of The Witcher 3 (drugie z widocznych poniżej nagrań), opowiadającego o pracach nad światem z gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. W pewnym momencie (okolice 16:50 minuty) artystka Len de Gracia postanowiła opowiedzieć o Geralcie snowboardziście (dzięki, Eurogamer). Okazało się, że ślizganie się po zboczach gór bardzo spodobało się samym twórcom, którzy postanowili wyposażyć Geralta w czapkę, gogle oraz deskę. Efekt finalny tego zabiegu obejrzycie na nagraniu. Co ciekawe, w dodatku Serca z Kamienia również dano upust zamiłowaniu do ślizgania się. Można bowiem w nim zdobyć osiągnięcie nazwane „Sporty ekstremalne”, które jest przyznawane za dziesięciosekundowy zjazd z góry.

Warto również wspomnieć o zabawnym błędzie, który wykryto podczas produkcji. W edytorze deweloperzy mogli ustawiać rozmaite elementy w dowolnych miejscach, a w razie potrzeby usuwać je komendą Ctrl+Z. Po czasie odkryli, że wszystkie rzeczy, których się pozbyto w ten sposób, lądowały w pewnym miejscu na mapie.

Poszczególne materiały przygotowane przez Noclip zdradzają szereg innych ciekawostek. W pierwszym odcinku o początkach firmy CD Projekt opowiada jeden z jej założycieli. W kolejnym poznajemy historie związane z pierwszymi dwoma odsłonami, a w opublikowanym dziś epizodzie deweloperzy mówią m.in. o swoich ulubionych zadaniach. Krótko pisząc, warto obejrzeć.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon