Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 kwietnia 2022, 09:28

autor: Miriam Moszczyńska

Końca nie widać, miliony ludzi wciąż kupują Wiedźmina 3

CD Projekt RED podzieliło się wynikami sprzedaży trylogii Wiedźmin. Firma nie może narzekać na brak popularności swojej serii. Dotąd trafiła ona do sklepów w liczbie ponad 65 milionów egzemplarzy.

Wczoraj odbyła się telekonferencja CD Projekt RED, dotycząca przyszłości firmy. Omówione zostały na niej m.in. wyniki finansowe studia, w tym sukces sprzedażowy marki Wiedźmin. Przygody Geralta sprzedały się dotąd w 65 milionach egzemplarzy, z czego ponad 40 mln przypada na samego Wiedźmina 3 (mowa o wysyłce do sklepów, czyli tzw. sell-in).

Wiedźmin 3 po siedmiu latach nadal trzyma poziom

Końca nie widać, miliony ludzi wciąż kupują Wiedźmina 3 - ilustracja #1
Źródło: YouTube

Warto w tym momencie zestawić aktualny wynik z tym, którym CD Projekt podzielił się rok temu.

  • Według stanu na kwiecień 2021 roku nadkład trylogii Wiedźmina wyniósł ponad 50 milionów egzemplarzy.
  • Z tego aż 35 milionów stanowiły kopie Wiedźmina 3.

Jak nietrudno zauważyć, seria wciąż trzyma poziom. Wysłanie do sklepów kolejnych 5 milionów kopii Wiedźmina 3 na przestrzeni około roku pokazuje, że gra wciąż wzbudza zainteresowanie. W przypadku siedmioletniej produkcji nie jest to typowa sytuacja. Można bezpiecznie założyć, że większość z tych egzemplarzy to wersje cyfrowe, a więc tak naprawdę mówimy o faktycznej sprzedaży.

W opozycji do dobrych wyników finansowych stoi rozczarowująca wiadomość o opóźnieniu Wiedźmina 3 w wersji na konsole nowej generacji. Data premiery next-genowej odsłony gry została przeniesiona na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Nie tylko trylogia

W podsumowaniu nie zabrakło również kilku wieści na temat Gwinta: Wiedźmińskiej gry karcianiej. Jak wiemy, studio opracowuje wersję dla pojedynczego gracza. Gra nie zostanie też pozbawiona wsparcia technicznego, co tyczy się także mobilnej gry The Witcher: Monster Slayer.

Na popularność serii Wiedźmin z pewnością wpływa również serial Netflixa, który choć nie jest najbardziej ulubioną wersją uniwersum, to wciąż skupia wokół siebie spore grono fanów. Aktualnie trwają prace nad 3. sezonem produkcji.

Nie możemy również zapomnieć o ogłoszonej 21 marca nowej grze opartej na prozie Andrzeja Sapkowskiego.

Gra określana Wiedźminem 4 powstaje na silniku Unreal Engine 5 i według ujawnionych informacji rozpocznie zupełnie nową sagę. Takie informacje, jak data premiery czy też wymagania sprzętowe nie zostały ujawnione.