Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 kwietnia 2022, 09:14

Venom miał pojawić się w Spider-Man: No Way Home nie tylko po napisach

Najpopularniejszy przeciwnik Spider-Mana pojawił się w scenie po napisach w ostatnim filmie o tym bohaterze. Okazuje się jednak, że scenarzyści mieli inne plany dla Venoma.

Na temat wcześniejszego wprowadzenia Venoma w filmie Spider-Man: Bez drogi do domu wypowiedział się Chris McKenna podczas rozmowy dla Empire (via The Direct). Jak dobrze wiemy, antybohater pojawił się na chwilę w scenie po napisach.

Początkowo chcieliśmy, żeby pojawił się podczas finałowej walki. Innym pomysłem było wprowadzenie go w tunelu Lincolna. Koniec końców Eddie Brock pojawił się w MCU, ale nigdy nie wyszedł z baru.

Zrodziły się spekulacje, że pierwsze starcie z doktorem Octopusem miało mieć miejsce właśnie w tunelu Lincolna, a nie na moście Alexandra Hamiltona. Walka Petera Parkera z Otto Octaviusem miałaby doprowadzić do zawalenia tunelu, a Venom zostałby uwięziony przez resztę filmu.

Niestety Chris McKenna nie wyjawił, dlaczego rola antybohatera została tak bardzo ograniczona. Sam Venom został wprowadzony do MCU tylko po to, żeby zostawić po sobie część symbionta. W związku z tym można się spodziewać, że w kolejnych częściach Spider-Mana dojdzie do spotkania Petera Parkera granego przez Toma Hollanda z symbiontem.