Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2018, 11:40

autor: Ender

Według Rockstara ubiegły rok był najlepszym w historii GTA Online

Ubiegły rok okazał się najlepszym w historii GTA Online - wciąż rozwijanego modułem zabawy wieloosobowej przebojowej gry Grand Theft Auto V. Rockstar pochwalił zaangażowanie fanów i potwierdził, że w grudniu do tytułu zalogowała się rekordowa liczba graczy.

Przyglądając się wynikom sprzedaży Grand Theft Auto V, można czasami zapomnieć, że tytuł zadebiutował w sklepach kilka dobrych lat temu. Produkcja studia Rockstar pobiła setki różnych rekordów popularności i trafiła do milionów graczy na całym świecie. Niesłabnącym powodzeniem cieszy się również moduł zabawy wieloosobowej GTA V, który jest nieprzerwanie rozwijany przez deweloperów, systematycznie rozbudowujących go o nową zwartość. Twórcy pochwalili się, że miniony rok był najlepszym w dotychczasowej historii GTA Online. Co prawda, autorzy nie podają żadnych konkretnych danych, ale potwierdzają np., że w grudniu do produkcji zalogowała się rekordowa liczba fanów.

Dla uzmysłowienia sobie, z jaką możemy mieć do czynienia w tym przypadku skalą, powinniśmy sobie uzmysłowić, że według statystyk z 2015 roku, przynajmniej raz w tygodniu do tytułu logowało się przeciętnie ok. 8 milionów osób. Poza tym, według ostatnich informacji, do tej pory do sklepów wysłano już 85 milionów egzemplarzy GTA V. Wyznacznikiem najlepszego roku w historii GTA Online z pewnością są także rekordowe dochody, które Rockstarowi przynoszą mikrotranskacje. Deweloper oraz firma Take-Two nie lubią jednak rozmawiać głośno o przychodach generowanych przez grę, ale dzięki raportom finansowym wiemy, że kwartalnie mowa tu o sumach rzędu setek milionów dolarów.

GTA Online zadebiutowało w październiku 2013 roku - Według Rockstara ubiegły rok był najlepszym w historii GTA Online - wiadomość - 2018-01-15
GTA Online zadebiutowało w październiku 2013 roku

Przypomnijmy, że zaledwie w tym tygodniu GTA Online wzbogaciło się o nowe luksusowe auto o nazwie Lampadati Viseris. Do 15 stycznia o 25 procent taniej gracze kupią za wirtualną walutę wybrane pojazdy i akcesoria oraz zdobędą więcej nagród za wykonanie poszczególnych kontraktów. Więcej szczegółów w tym miejscu.

  1. Grand Theft Auto V - kompendium wiedzy
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V