Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2015, 15:10

autor: Meehow

Watch_Dogs 2 w produkcji?

Jak wynika z informacji udostępnionych w serwisie LinkedIn przez jednego z twórców pierwszego Watch_Dogs, sequel zeszłorocznej produkcji Ubisoftu może znajdować się w bliżej nieokreślonej fazie produkcji.

Watch_Dogs mimo sukcesu komercyjnego nie zapadł graczom w pamięć. Jak będzie z Watch_Dogs 2? - Watch_Dogs 2 w produkcji? - wiadomość - 2015-04-30
Watch_Dogs mimo sukcesu komercyjnego nie zapadł graczom w pamięć. Jak będzie z Watch_Dogs 2?

Julien Risse, starszy programista gameplayu w firmie Ubisoft Entertainment, opublikował na swoim profilu w serwisie LinkedIn dane, z których wynika, że Watch_Dogs 2 może znajdować się w bliżej nieokreślonym stadium (pre)produkcji. Co ciekawe, jeśli faktycznie trwają prace nad kontynuacją zeszłorocznego hitu komercyjnego, to Risse nieopatrznie opublikował informacje poufną, gdyż wyżej wspomniana wzmianka już zdążyła się rozpłynąć w czeluściach Internetu. Serwisowi VideoGamer udało się jednak uwiecznić wirtualne CV Juliena Risse’a na widocznym poniżej screenshocie. Oczywiście istnieje także możliwość, że jest to zwyczajna pomyłka, choć ta opcja wydaje się dość mało prawdopodobna, zwłaszcza wziąwszy pod uwagę, że mówimy o starszym członku ekipy deweloperskiej.

Czyżby Ubisoft szykował jakąś zapowiedź na tegoroczne targi E3? (źródło: videogamer.com) - Watch_Dogs 2 w produkcji? - wiadomość - 2015-04-30
Czyżby Ubisoft szykował jakąś zapowiedź na tegoroczne targi E3? (źródło: videogamer.com)

Z dotychczasowych wzmianek na temat ewentualnej kontynuacji Watch_Dogs wynika, że produkcja kolejnej odsłony nowej marki Ubisoftu zajmie mniej czasu. Jonathan Morin, dyrektor kreatywny Watch_Dogs, przyznał również w wywiadzie dla serwisu gamesTM, że wiele elementów pierwszego Watch_Dogs można zrobić lepiej.

Choć długo i szumnie zapowiadane Watch_Dogs okazało się komercyjnym sukcesem, to otoczone było atmosferą afery, a także „wyposażone” w sporą ilość różnorakich błędów. Największym skandalem okazała się kontrowersyjna, niekorzystna zmiana w jakości oprawy graficznej. Wersja pecetowa przez jakiś czas poddawana była modyfikacjom przez zapalonych graczy, co przynosiło naprawdę niezłe efekty. Gra w ubiegłym roku trafiła na wszystkie zapowiadane platformy sprzętowe, tj. pecety oraz konsole PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360, Xbox One i Wii U. Ukazało się również rozszerzenie pod tytułem Bad Blood. Jeśli Watch_Dogs 2 zostanie oficjalnie zapowiedziane w tym roku, to zdecydowanie najlepszą okazją do tego będą czerwcowe targi E3.