Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 30 kwietnia 2015, 13:44

autor: Jiker

Battledots - premiera strategii z międzyplatformowym trybem multiplayer na Androida, iOS i Windows Phone

Na platformach Google Play, App Store i Windows Phone Store zadebiutowała niecodzienna strategia z elementami tower defense zatytułowana Battledots. Dzieło studia KM-Games umożliwia wspólną rozgrywkę w sieciowym trybie multiplayer posiadaczom urządzeń z Androidem, iOS i WP.

Wczoraj swoją premierę miała minimalistyczna strategia Battledots, autorstwa studia KM-Games (m.in. Spataps). Informacja o jej debiucie trafiła na czołówki branżowych serwisów internetowych nie tyle z powodu wysokiej jakości gry – której jednakowoż wykluczyć nie można – a z uwagi na oferowaną przez nią możliwość międzyplatformowej rywalizacji posiadaczy urządzeń mobilnych z systemami Android, iOS i Windows Phone.

Battledots wydano w modelu premium, co oznacza, że po dokonaniu jednorazowej opłaty w wysokości około 4 złotych, możemy cieszyć się pełną zawartością gry (bez konieczności uciekania się do dodatkowych mikropłatności). Dotyczy to wszystkich trzech odsłon produkcji.

Gra łączy w sobie elementy strategii czasu rzeczywistego i tower defense. Wszystko to podlano smakowitym, minimalistycznym sosem – i to zarówno na płaszczyźnie grafiki, jak i mechaniki rozgrywki, dzięki czemu przyjemność z zabawy mogą czerpać zarówno starzy wyjadacze, jak i kompletne żółtodzioby.

Rozgrywka sprowadza się do brania udziału w starciach dwóch kropkowych armii, rozgrywanych na niewielkich mapach podzielonych na pięć ścieżek. Celem zabawy jest zrównanie z ziemią bazy przeciwnika. Gracz dokonuje tego z pomocą sześciu typów jednostek, wybieranych przed każdą bitwą z puli piętnastu dostępnych. Różnią się one umiejętnościami - niektóre tylko atakują, inne bronią naszej siedziby bądź naprawiają wyrządzone szkody. Na polu bitwy nierzadko pojawiają się też specjalne power-upy, mogące w kilka sekund zmienić przebieg starcia.

Gra oferuje kilka trybów rozgrywki. Poza niewątpliwą gwiazdą, a więc międzyplatformowym, sieciowym multiplayerem, pozwalającym na wspólną zabawę użytkownikom Androida, iOS i Windows Phone, możemy sprawdzić w akcji lokalny tryb wieloosobowy (rywalizacja dwóch osób przy jednym urządzeniu), a także obszerną, podzieloną na 100 misji kampanię solową, potrafiącą zapewnić co najmniej kilka godzin rozrywki. Obrazu całości dopełnia opcja endless z nieskończoną rozgrywką, obsługująca sieciowe rankingi najlepszych graczy.