Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2014, 09:34

autor: Draug

Watch Dogs – zobacz grafikę w wersji PC z efektami Nvidii

W sieci pojawił się film, na którym twórcy ze studia Ubisoft Montreal pokazują oprawę wizualną pecetowej wersji gry Watch Dogs i omawiają efekty, które będą mogli zobaczyć posiadacze kart grafiki marki Nvidia. Zapraszamy na dwuminutową wycieczkę po pięknym Chicago.

Watch Dogs w skrócie:
  • Twórcy: różne studia z Ubisoft Montreal na czele
  • Gatunek: sandboksowa gra akcji z widokiem TPP
  • Realia: quasi-cyberpunkowe Chicago (niedaleka przyszłość)
  • Platformy sprzętowe: PC, X360, PS3, XOne, PS4, WiiU
  • Termin premiery: 27 maja 2014 (nie dotyczy wersji na WiiU)

Czas na ciąg dalszy dyskusji o oprawie wizualnej w nadchodzącym Watch Dogs. Tym razem przyczynkiem do wznowienia rozmowy będzie opublikowane wczoraj demo technologiczne (widnieje ono powyżej), które pokazuje efekty, jakich na pecetach doświadczą posiadacze kart grafiki sygnowanych marką Nvidia. Film trwa dwie minuty i pokazuje nam różne malownicze miejsca w świecie wykreowanym przez Ubisoft Montreal, skupiając się przy okazji na takich elementach jak dynamiczne cienie, woda w akwenach, kołysząca się na wietrze roślinność czy padający deszcz. Ich wysoka jakość zostanie zapewniona przez technologie w rodzaju HBAO+ (odpowiada za cieniowanie) i TXAA (nowoczesny antyaliasing, czyli gwarancja gładkich krawędzi, zwłaszcza w ruchu i w odniesieniu do obiektów pokroju płotów, kabli, trawy czy drzew).

Na materiałach promocyjnych Chicago wygląda pięknie, ale czy „przeciętny” pecetowiec również będzie miał szansę ujrzeć tak urokliwe scenerie? - Watch Dogs – zobacz grafikę w wersji PC z efektami Nvidii - wiadomość - 2014-04-11
Na materiałach promocyjnych Chicago wygląda pięknie, ale czy „przeciętny” pecetowiec również będzie miał szansę ujrzeć tak urokliwe scenerie?

Trudno zaprzeczyć, że na zaprezentowanym filmie gra prezentuje się wyśmienicie, lecz nie sposób też nie wyrazić pewnych obaw i wątpliwości. Nie wiemy, jak nowoczesna karta grafiki będzie potrzebna, by zobaczyć omawiany tytuł w takiej jakości, i – co za tym idzie – trudno oszacować, na ile reprezentatywne jest owe nagranie dla ogółu pecetowców. Dotyczy to zwłaszcza użytkowników układów marki AMD, którzy najpewniej zostaną pozbawieni efektów wymienionych w filmie – pytanie tylko, jak duży ubytek w jakości wizualiów dla nich to oznacza? Ponadto, biorąc pod uwagę niedawne zamieszanie wokół ostatnich zwiastunów Watch Dogs i ich porównania z tym, co pokazywano pierwotnie, można również gdybać, czy materiał nie został przypadkiem delikatnie upiększony.

Niemniej, o tym, jak w rzeczywistości prezentuje się dzieło Ubisoftu, przekonamy się za około półtora miesiąca – premiera omawianej gry nastąpi 27 maja bieżącego roku. Dotyczy to wersji na komputery osobiste oraz konsole starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Wyjątkiem są posiadacze Wii U, którym przyjdzie poczekać nieco dłużej.