Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 marca 2014, 10:40

autor: Ender

Watch Dogs – twórcy o kontrowersjach związanych z oprawą graficzną

Twórcy gry Watch Dogs odpowiedzieli na wątpliwości graczy, którzy zauważają, że na najnowszych materiałach promocyjnych oprawa graficzna tytułu odnotowuje znaczący spadek jakości, w porównaniu z pierwszymi trailerami i prezentacjami.

Pierwszy trailer gry z 2012 roku wzbudził ogromne oczekiwania, którym muszą teraz sprostać deweloeprzy - Watch Dogs – twórcy o kontrowersjach związnych z oprawą graficzną - wiadomość - 2014-03-09
Pierwszy trailer gry z 2012 roku wzbudził ogromne oczekiwania, którym muszą teraz sprostać deweloeprzy

W ostatnich kilku dniach gracze zażarcie dyskutują na temat Watch Dogs. Rozmowy te nie stawiają jednak nadchodzącego w maju tytułu w zbyt pozytywnym świetle. Jak pisaliśmy w piątek, kontrowersje wybuchły wokół najnowszych materiałów z gry. Komentatorzy uznali prawie zgodnie, że wypadają one blado z tym co mogliśmy zobaczyć wiele miesięcy temu. Zarówno na starszych trailerach, jak i podczas debiutanckiej prezentacji z targów E3 2012. Jeżeli dodamy do tego nieoficjalne informacje o różnicach pomiędzy wersjami produkcji na konsolach Xbox One oraz PlayStation 4 to okazuje się, że specjaliści od PR w Ubisofcie mają obecnie ręce pełne roboty.

Deweloperzy Watch Dogs starają się obecnie na różne sposoby uspokoić fanów. W sesji pytań i odpowiedzi, zrealizowanej na żywo w serwisie Twitch, nie popisali się jednak swoimi odpowiedziami. Unikając tematu skierowali graczy mających wątpliwości do tekstów dziennikarskich i zapowiedzi, które były publikowane w różnych serwisach na początku tego miesiąca. Co więcej, Jonathan Morin, jeden z dyrektorów kreatywnych gry stwierdził, że nie rozumie krążących w sieci obaw. Jego zdaniem, Watch Dogs nie zostało zdegradowane w żaden sposób, a jakości oprawy graficznej nic nie zagraża. Na koniec jeszcze raz dodał, że gracze powinni poczytać lub zobaczyć wypowiedzi dziennikarzy, którzy w ubiegłym tygodniu zostali zaproszeni przez Ubisoft na specjalny event, podczas którego mogli zobaczyć grę w akcji.

Morin bronił swojego dzieła także na Twitterze. Zapewnił, że wersja tytułu na PlayStation 4 będzie wyglądać tak jak na trailerze pokazanym na targach E3 w 2013 roku. Co więcej, w rozmowie z serwisem VideoGamer uznał również, że jeżeli chodzi o różnego rodzaju detale Watch Dogs wygląda obecnie nawet lepiej niż w 2012 roku. Uspokajając Morin jeszcze raz zagwarantował, że Ubisoft nie zdecydowało się na żadne cięcia w grafice.

Watch Dogs zadebiutuje w sklepach 27 maja. Gra pojawi się wówczas na komputerach PC oraz konsolach Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Debiut wersji tytułu na Wii U został chwilowo wstrzymany. Produkcja będzie posiadać kinową polską wersje językową na wszystkich platformach sprzętowych.

  1. Oficjalna strona Watch Dogs
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum PlayStation 5

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej
Watch Dogs

Watch Dogs